Fren Diski Özellikleri

Fren Diski Özellikleri

Fren diski, adından da anlaşılacağı gibi elektrikli bisikletlerin fren aksamıdır. Elektrikli bisiklet, gerektiğinde spor, gerektiğinde de günlük trafik sıkışıklığından kaçmak için tercih edilen önemli bir taşıt haline gelmeye başlamıştır. Trafik, özellikle büyük şehirlerde yaşayanlar için günlük hayatın bir parçasıdır ve stres nedenidir. Elbette Anadolu şehirlerindeki yollarda da bisikletler önemli bir ulaşım aracıdır. Hele elektrikli olduğunda bir yerden bir yere çok daha zahmetsiz bir şekilde gidilmesini sağlar.

Elektrikli bisikletin hibrit bir araç olduğu belirtilir. Çünkü pedallarla, bir motorla veya her ikisini birden kullanarak çalışır. Bu, pil bittiğinde tur bisikleti olarak da kullanılabildiği için yürüyemeyeceğiniz anlamına gelir. Elektrikli bisikleti satın alırken, ürünün özelliklerini ve işlevlerini, avantajlarını ve dezavantajlarını bilmeniz gerekir.

fren diski

fren diski

Kaliteli Fren Diski İle Güvenli Sürüş

Elektrikli bisikletler genel olarak modern bir tasarımın yanı sıra üç farklı hıza ve kurşun pillere sahiptir. Bu araçlarda pedal çevirmenin daha yumuşak olması için motor bir yardımcı araçtır. Ancak, özellikle tırmanışlarda pedalların yardımına ihtiyaç duyulur çünkü tek başına motorun kullanılması ısınmasına neden olabilir. Elektrikli bisikletlerin frenlerinde güvenliğin üst seviyede olması gereklidir. Saatte 25 kilometre hızla giderken fren yapılırken yumuşak bir duruş önemlidir. Bunu sağlayan da elektrikli bisikletlerdeki fren diski aksamıdır.

Elektrikli bisikletlerin çevreyi kirletmesi, gürültü kirliliğine neden olması mümkün değildir. Ekolojik olarak tasarlanan elektrikli bisikletlerin kolay şarj edilebilme özelliği vardır. Çünkü bisikletin bataryasının çıkarılması söz konusudur. Bu sayede elektrikli bisikleti dışarıda bırakıp bataryanın doldurulması mümkündür. Farklı jant büyüklüklerinde tasarlanan elektrikli bisikletleri her yaştan insan kullanabilir. Kullanabilmek için bisiklet sürmeyi bilmek yeterlidir.

Kasksız Yola Çıkmayın

Elektrikli bisikletler farklı kullanımlar için tasarlanmıştır. Örneğin bir dağ elektrikli bisiklet ile zorlu koşullarda bisiklet sürmek mümkündür. Ancak yine de zirvelere çıkmak için pedal gücünün gerekli olduğu unutulmamalıdır. Şehir içi elektrikli bisikletler de genellikle şehir içi ulaşım için tercih edilir. Bu bisikletleri kullanmak için gerekli olan tek aksesuar kasktır. Ehliyet, sigorta ve benzeri zorunluluklar olmadan kullanılan elektrikli bisikletlerin maksimum hızları saat 25 kilometre olarak sınırlandırılmıştır.

Far Korna Kumanda Düğmesi Ne İşe Yarar?

Far Korna Kumanda Düğmesi Ne İşe Yarar?

Far korna kumanda düğmesi, adından da anlaşılacağı gibi elektrikli bisikletlerin hem farına hem de kornasına kumanda edilmesine imkan verir. Bu aksamın kaliteli bir şekilde imal edilmesi, elektrikli bisiklet modellerinde far ve kornanın sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlar.

Bilindiği gibi günümüzde birçok ülke elektrikli bisikletleri günlük yaşamlarında ulaşım aracı olarak kullanmaya başlamıştır. Elektrikli bisikletler, trafik sıkışıklığından kurtulmak için harika bir seçenek olmasının yanı sıra trafiği rahatlatmaya, daha fazla özgürlük ve yaşam kalitesi sağlamaya yardımcı olmaktadır.

far korna kumanda düğmesi

far korna kumanda düğmesi

Far Korna Kumanda Düğmesi Gece Görüşü Ve İkaz İçindir

Elektrikli bisikletlerde bulunan fer ve korna kumandası, gece saatlerinde farların devreye girmesini, korna ise araç ve yayaların uyarılması için önemlidir.

Elektrikli bisikletlerin sayısız avantajı vardır.

  1. Daha fazla zaman

Elektrikli bisiklet kısa ve orta mesafelerde seyahat için en iyi seçenektir. Bisikletle trafik yoğunluğunun yarattığı sıkıntı yaşanmaz, işe, randevulara daha hızlı gidilir.

  1. Yaşam kalitesi

Bir bisikletin sağlayabileceği yaşam kalitesi herkes tarafından bilinmektedir. Daha fazla zaman, sağlık, özgürlük, daha az stres getiren elektrikli bisikletler günlük hayatınızın çok daha kolaylaşması mümkündür.

  1. Ekonomi

Bir araçta yakıt gideri, park, vergiler gibi ve ücretler vardır. Elektrikli bisiklette ise sadece elektrik ve biraz pedal çevirmeye gerek duyulmaktadır.

  1. Sağlık

Elektrikli bisikleti pedal çevirmek istemediğiniz durumlarda sadece motoru kapatmak ve normal bir bisiklet gibi kullanmak mümkündür. Bisiklet sürmek, yürümek ve hatta koşmakla kıyaslanabilmektedir. Bilindiği gibi haftada üç kez yaklaşık 40 dakikalık bir yürüyüşle, hareketsiz yaşam tarzından kaynaklanan birçok sorunun ortadan kalkması söz konusudur. Bisiklet de aynı sonucu vermektedir.

  1. Öngörülebilirlik

Elektrikli bisiklet ile trafik, metro ve otobüs grevleri tarafından rehin tutulmayacaksınız. Yolculuğunuz her zaman tahmin edilebilir olacak, işinize ve randevularınıza ne zaman varacağınızı bileceksiniz.

  1. Pratiklik

Henüz elektrikli bisiklete binmemiş olanlar biraz çekinseler de elektrikli bisikletler muhteyem şekilde pratiktir. Çıkarılabilir pilleri vardır ve bisikletinizi çalıştığınız veya yaşadığınız binanın otoparkına bırakabilir, pili ile tırmanabilir ve herhangi bir prizde şarj edebilirsiniz

Elektrikli Bisiklet Özgürlüktür

Bisiklet özgürlük demektir. Far korna kumanda düğmesi ile bu özgürlüğü daha güvenli hale getirmek mümkündür. Ancak bu güvenliğin eksiksiz olası için kumanda değmesi araştırılırken önce kalitesine dikkat edilmelidir.

Pedal Asistan Sistemi PAS Özellikleri

Pedal Asistan Sistemi PAS Özellikleri

Pedal asistan sistemi PAS, elektrikli bisikletleri klasik bisikletlerden ayıran bir teknolojik üründür. Elektrikli bisiklet modellerindeki pedal asistan sistemi, daha kolay pedal çevirmenize ve daha hızlı hareket etmenize yardımcı olmak için motordan güç sağlayan bir üründür. Pedal desteğini açtığınızda ve destek seviyenizi seçtiğinizde, pedal çevirdikçe motor belirli bir seviyede güç çıkışı sağlayacaktır. Bu, sürüş sırasında hafif bir itme gibi gelebilir. Pedal asistan sistemi, motordan güç almanın yanı sıra binicilerin pedal çevirmesini gerektirdiğinden gaz modundan farklıdır. Gaz kelebeği modu, pedal çevirmeyi gerektirmez ve bisikleti ileri hareket ettirmek için yalnızca motoru kullanır.

pedal asistan sistemi pas

pedal asistan sistemi pas

Pedal Asistan Sistemi PAS Nasıl Çalışır?

Elektrikli bisikletler, pedal asistan sistemi ile donatılmıştır. Seviye 0 yardım sağlamaz, seviye 1 en düşük yardım seviyesidir ve seviye 4 ya da bazı modellerdeki seviye 5, en yüksek seviyedir. Bir sürücü sadece biraz güç harcamak istiyorsa veya pil aralığını genişletmek istiyorsa, seviye 1 ve 2 pedal desteği önerilir. Bu seviyeler, sürücülerin kolayca hızlanmasını sağlayan bir motor çıkışı sağlayacaktır. Seviye 3, tepelere güç vermek veya binicilerin düz zeminde 15 kilometreye ulaşmasına yardımcı olmak olmaktadır. Seviye 4 ya da 5 motor çıkışının maksimum gücünü sağlar ve biniciler 25 kilometre hıza ulaşabilir. Bu değişen pedal desteği seviyeleri, sürücünün pedal çevirmeye kıyasla motordan ne kadar güce güvendiğini belirler. Daha yüksek destek seviyeleri, pil şarjının daha fazlasını kullanır ve şarj döngüleri arasındaki mesafeyi azaltabilir.

Pedalın Yararları Nedir?

Pedal asistan sistemi, tüm biniciler için faydalıdır çünkü daha uzağa, daha hızlı sürmelerine, tepeleri aşmasına ve fiziksel sınırlamaların üstesinden gelmelerine olanak tanır. Pedal desteğinin seviyesini değiştirme özgürlüğü ile sürücüler ne kadar egzersiz yapmak istediklerine, ne zaman kendilerini zorlamak istediklerine karar verebilirler. Pedal Asistan Sistemi PAS, elektrikli bisiklet kullanıcılarının daha zorlu arazilerde rahat sürüşün yanı sıra bisikletteki mesafelerini ve sürelerini uzatmalarına yardımcı olur. Bir bisiklet kullanıcısının başlangıç ​​fiziksel seviyesi ne olursa olsun, pedal asistan sistemi, kullanıcıları aktif olmak için daha fazla zaman harcamaya teşvik edebilir. Zamanla, seçilen pedal desteği seviyesi 4. seviyeden 2. seviyeye düşebilir ve biniciler kendi destek seviyelerinde kolayca bulabilecektir.

Pedal Asistan Sistemi Su Geçirmez PAS Özellikleri

Pedal Asistan Sistemi Su Geçirmez PAS Özellikleri

Pedal asistan sistemi su geçirmez PAS, elektrikli bisikletlerdeki pedal yardım sistemidir. Elektrikli bisiklet kullanıcıları, pedal çevirmek zorunda olduklarını bilmelidir. Elbette bu çevirme hareketi klasik bisikletlerdeki gibi büyük efor sarf ederek olmaz ancak yine de pedal çevirmeden belli bir hıza ulaşmak mümkün değildir.

Pedal asisten sistemi, elektrikli bisikletin kullanım rahatlığını ve kolaylığını getirir. Elektrikli bisikletlerde maksimum desteklenen hız saatte 25 kilometredir. Elektrikli bisikleti 80 kilogramlık bir sürücü ile eko modunda kullanmak mümkündür. Teoride, Watt ne kadar yüksek olursa, seyahat edebileceğiniz mesafe o kadar büyük olur.

pedal asistan sistemi su geçirmez (pas)

pedal asistan sistemi su geçirmez (pas)

Pedal Asistan Sistemi Su Geçirmez PAS İle Kolay Sürüş

Elektrikli bisikleti kullanırken dikkate alınması gereken birkaç faktör vardır. Bunlardan biri bisikletin ağırlığıdır. Ağırlık ne kadar büyükse, bisikleti hareket ettirmek için o kadar fazla enerji gerekir.

Motor kalitesi de önemli bir ayrıntıdır. Akıllı, iyi düzenlenmiş bir motor enerji tasarrufu sağlar ve menzili artırır. Motorlar ayrıca bisiklet programına göre ayarlanmıştır. Örneğin, bir şehir bisikleti, bir dağ bisikletinden farklı konfigürasyonlara sahip olacaktır.

Çevre de önemlidir. Parkurun kalitesi ve eğimi, rüzgar ve sıcaklık da elektrikli bisikleti kllanırken dikkat edilmesi gereken ayrıntılar arasında yer alır.

Piller elektrikli bisikletten kolayca sökülebilir. Koruma sistemini açmak için sadece anahtarı kullanmanız yeterlidir.

Günümüzde çoğu pilin tamamen şarj olması için yaklaşık 4,5-5 saate, yüzde 80’i için 3 saatten az bir süreye ihtiyacı vardır. Pedal Asistan Sistemi Su Geçirmez PAS kalitesinin avantajı da kullanıcı için önemlidir.

Elektrikli Bisiklet Sürmenin Kuralları Var

Güvenliğiniz için ister elektrikli ister normal bisiklet sürerken daima kask takılmalıdır. Kayıtlı bir elektrikli bisiklette tam bir kask zorunlu olabilir. Elektrikli bisikletler için herhangi bir sigortaya ihtiyaç yoktur.

Elektrikli bisikletlerdeki motor hem de akü suya dayanıklıdır. Bu nedenle ıslak koşullarda sürüş için herhangi bir sorun yoktur. Elektrikli bisikletin suya dayanıklı olması nedeniyle normal bir bisikleti yıkar gibi yıkamak mümkündür. Ancak kesinlikle yüksek basınçlı su kullanılmamalıdır. Pedal asistan sistemi su geçirmez PAS sisteminin de yıkanması söz konusudur. Elektrikli bisikletleri yumuşak bir fırça ve bir bisiklet temizleyicisi yardımıyla yıkayabilirsiniz. Yıkama işlemi bittiğinde bisikleti suyla durulamak yeterlidir. Sonrasında bisikleti kurulamak gereklidir.

36V 22Ah Beyin Su Geçirmez Özellikleri

36V 22Ah Beyin Su Geçirmez Özellikleri

36V 22Ah beyin su geçirmez özelliği bir avantajdır. Bu özellik, elektrikli bisikletlerin çok daha güvenli olarak kullanılmasını sağlar. Elektrikli bisiklet, ekolojik açıdan doğru bir ulaşım aracıdır. Özellikle işe gidiş olarak günlük yaşamlarında kullandıkları aracın bu tip bir bisiklet olmasını isteyen insanlar için en çok tercih edilendir. Bununla birlikte, elektrikli bisikletler, işleyişi ile ilgili en fazla soru sorulan araçların arasında gelir. Performanstan en iyi şekilde yararlanmak ve bu bisikletten en iyi şekilde kullandığını öğrenmek için nasıl çalıştığının bilinmesi, aracın çok daha bilinçli bir şekilde kullanılmasını sağlar.

Elektrikli bisiklet aslında bir hibrid araçtır. , Bir motor ya da her ikisi kullanılarak pedallar ile çalışır. Pil bittiğinde, geleneksel bir tur bisikleti gibi geleneksel bir model olarak da kullanılabilir. Sadece motorla da çalışsa da ağırlık, rüzgar yönü ve arazi akünün tüketimini belirlediği için desteklediği kilo miktarına dikkat etmek gerekiyor. Yolda çok fazla tırmanma olduğunda ve elektrik motorunu kullandığınızda, enerjinin hızlı bir şekilde bitmesi kaçınılmaz. Bu nedenle böyle durumlarda pedal çevrilmesi tavsiye edilir.

36v 22ah beyin su geçirmez

36v 22ah beyin su geçirmez

36V 22Ah Beyin Su Geçirmez Özelliği İle Her Mevsim Kullanılır

Pil hakkında bilgi vermek gerekirse elektrikli bisikletler için lityum veya kurşun olabilir. Bir karşılaştırmada bu modelin kurşun aküden daha hafif olduğunu görebiliriz. Ek olarak, lityum pil sekiz saate kadar şarj olur ve yeni bir şarj almadan önce tam olarak kullanılabilir. Kurşuna gelince, pilde ne kadar enerji kalmış olursa olsun, her zaman şarj bitmeden şarj etmelisiniz. Aksi takdirde, enerji tutamaz. Ayrıca altı ay içinde kullanılmazlarsa çalışmayı bırakıp işe yaramaz hale geldikleri de söylenir.

Şarj Etmek Pratiktir

Bir elektrikli bisikletin pilini şarj etmenin ne kadar pratik olduğunu hatırlamak önemlidir. Sadece bisikletten çıkarın ve evde veya ofiste takın. Tam şarj ile 40 kilometreye kadar tutabilir. Enerji tüketimini kontrol etmek için birçok modelin gidonlarında pil seviyesi kontrolörü bulunur. Elektrikli bisiklette bulunan 36V 22Ah beyin su geçirmez özelliği ile de güvenle kullanılabilir. Elbette elektrikli bisikleti suyun içine sokmamak gereklidir. Yağmur yağarken kullanmak su geçirmez beyne sahip bir elektrikli bisiklette sorun yaratmaz.

36V 22Ah Beyin Özellikleri

36V 22Ah Beyin Özellikleri

Elektrikli bisikletlerde bulunan 36V 22Ah beyin, bisikletin rahat kullanımı için özel olarak tasarlanmıştır. Esasen elektrikli bisiklet modelleri, çoğu durumda pedal aracılığıyla çalışan bir “yardımcı” pile sahip bisikletlerdir.

Elektrikli bisiklette pedallara bastığınızda, küçük bir motor devreye girer ve size hız kazandırır, böylece tepelere tırmanabilir ve zorlu arazilerde yorulmadan yol alabilirsiniz. Pedallar geleneksel bisikletlerdeki gibi görünür. Bu sayede normal bir bisiklette olduğu gibi hızınızı ayaklarınızla kontrol edersiniz.

36v 22ah beyin

36v 22ah beyin

36V 22Ah Beyin Önemli Bir Parça

Elektrikli bisiklette ne kadar çok pedal çevirirseniz, itme o kadar büyük olur ve o kadar hızlı hareket edersiniz, ancak bir noktaya kadar. Elektrikli bisikletler hızlı hareket etmenizi sağlar ancak bunlar motosiklet değildir. Örneğin yolu asla saatte 80 kilometre hızla gitmek mümkün değildir. Motor, belirli bir hıza ulaştığınızda itmeyi durdurmak için kontrol edilir, bu size yolda zaman kazandırır ama yine de manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Bu arada çoğu elektrikli bisiklet, yükseltme ayarını düşükten yükseğe ayarlamanıza izin veren bir anahtarla gelmektedir.

Bir elektrikli bisiklete yatırım yapmak, sürüş sıklığınızı önemli ölçüde artırabilir. Elektrikli bisiklet sahipleriyle yapılan bir anket, katılımcıların yüzde 55’inin halihazırda günlük veya haftalık bisiklet sürdüğünü gösterdi. Elektrikli bisiklet aldıktan sonra bu oran yüzde 91’e yükseldi.

Elektrikli bisikletin nasıl çalıştığını anladıktan sonra mantıklı geliyor. Sadece, iyi durumda olsanız bile, yine de yorulursunuz ve bisiklete binmek bazen bir angarya gibi görünebilir. Elektrikli bisikletiniz varsa yorgun bacaklara mola vererek bisiklet sürmeye devam edebilirsiniz. Ayrıca hızınızı artırabilirsiniz. Bu avantaj, uzun yolculuklar için bisiklete binmeyi zamanla ilgili sıkıntı varsa bile daha çekici hale getirebilir.

Kısa Seyahatler Kullanabilirsiniz

Elektrikli yol bisikleti ile ilgilenmiyorsanız, yüksek performanslı bir elektrikli dağ bisikleti, hatta şehir içi seyahat için özel olarak tasarlanmış bir model bulabilirsiniz. Kısa seyahatlerde elektrikli bisikleti kullanmak avantajlıdır. En büyük avantajları ise çevre dostu olmalarıdır. 36V 22Ah beyin ile kumanda edilen pil ve motor da belirli mesafenin gidilmesini ve hız kontrolünü sağlar. Elektrikli bisikletlerde kullanılan pilin belli aralıklarla şarj edilmesi gereklidir.

36V 17Ah Beyin Su Geçirmez Özellikleri

36V 17Ah Beyin Su Geçirmez Özellikleri

36V 17Ah beyin su geçirmez özeliği ile elektrikli bisikletlerin güvenli bir şekilde sürülmesi söz konusu olmaktadır. Elektrikli bisiklet modellerinde pilin ve motorun devreye girmesini sağlayan bir beyin bulunmaktadır. Bu beyin ile motorun gücü ayarlanmakta, güç seviyesinin hangi durumda olması gerektiği tespit edilmektedir. Beyin, temel olarak pil kapasitesi Amper (Ah), Voltaj (V) ve tipine (Lityum veya Kurşun) bir pile bağlıdır.

Pilin tam şarj edilmesi ortalama 5 saat sürer, bu nedenle pili daha uzun süre prizde bırakmak sorun olmaz. Tek başına pedal çeviren bir kişi, sıradan bir bisikletle saatte 20 kilometre hızla gidebilir ancak fazla efor sarf etmesine neden olur, Elektrikli bisikletler, gaz pedalının takılı olduğu alternatifin yanı sıra destekli pedal kullanarak bisikletçinin saatte 25 kilometrelik bir hıza ulaşmasına yardımcı olur.

36v 17ah beyin su geçirmez

36v 17ah beyin su geçirmez

36V 17Ah Beyin Su Geçirmez ile Güvenli Sürüş

Elektrikli bisikletler yağmurda normal şekilde sürülebilir. Hem motor hem de akü suya dayanıklıdır ve yalnızca suya daldırıldığında sorunlar ortaya çıkabilir. Elektrikli bisiklet modellerinde kullanılan motorların ağırlığı ortalama 7,5 kilogramdır. Çünkü pili Lityumdur ve motoru kompakttır. Destekli Pedal Sistemi, pedal çevirmeyi algılar ve seçilen desteği sağlayarak motoru etkinleştirir. Elektrikli bisikleti kullanmanın başka bir yolu da gaz pedalını devreye sokmaktır. Elbette elektrikli bisikletlerin motoru, ayakla pedal çevirmekten çok daha kuvvetlidir.

Elektrikli bisikletlerde olması gereken donanımlar yasalarla belirlenmiştir. Bu bisikletlerin hızı en fazla saatte 25 kilometre olmalıdır. Bu hızdaki bir bisikleti kullanmak için sürücü belgesine ihtiyaç yoktur. Bisiklet sadece sürücü pedal çevirdiğinde motorun çalışmasını garanti eden bir sistemle donatılmış olmalıdır. Bir hızlandırıcıya ya da bir başka cihaza sahip olmaması gereklidir.

Olması Gereken Donanımlar

Elektrikli bisikletler, 36V 17Ah beyin su geçirmez donanım haricinde hız göstergesi, zil, ön, arka ve yan gece sinyalizasyonu, her iki tarafta dikiz aynaları, minimum güvenlik koşullarında lastiklerle donatılmış olmalıdır. Bir bisikletçi kaskının kullanımı da zorunludur. Belirtilen standarttaki bisikletler geleneksel bisikletlere eşdeğerdir. Elektrikli bisikletlerin klasik bisikletlerle motorsuz bisikletlerle aynı yerlerde kullanılması gereklidir. Elektrikli bisikletler için araç belgesi ve sigorta da gerekmez.

36V 17Ah Beyin Özellikleri

36V 17Ah Beyin Özellikleri

36V 17Ah beyin, elektrikli bisikletlerin tam kapasite ile kullanılmasını sağlamak için geliştirilmiştir. Elektrikli bisiklete sahip olmanın sayısız avantajları vardır. Bu avantajların en önemlisi de elektrikli bisiklet modellerinin şehir içi ulaşımda kullanılmasıdır. Elbette bisikletin beyni, tüm motorlu kara taşıtlarında olduğu gibi önemli bir ekipmandır. Sistemin özelliği her bisikletçinin profiline göre çok değişkenlik gösterebilmesidir.

Ortalama olarak, kullanıcılar tam pil şarjı ile tipik olarak yaklaşık 35 km seyahat etmektedir. Pil, şarj cihazıyla birlikte gelmektedir. Pili tamamen şarj etme süresi 5 saattir. Elektrikli bisikletlerde kullanılan tüm piller Lityum’dur. Pilin yaklaşık 600 ila 800 şarj döngüsü ömrü vardır.

36v 17ah beyin

36v 17ah beyin

36V 17Ah Beyin Kaliteli Olmalıdır

Elektrikli bisikletlerde kullanılan beynin kalitesi de önemlidir. Bu beyin aracın doğru bir şekilde kullanılmasını sağlar. Bisikletteki beyin, motor ve pile etki eder. Beyin arızası durumunda elektrikli bisikletin motorunun arızalanması söz konusudur. Bu araçlarda vitesli bisikletlere takıldığı sürece güçlü tırmanışlar için çok iyi bir kapasiteye sahip merkezi bir motor bulunmaktadır. Bazı modellerde motorlar ön tekerleğe takılmaktadır. Öndeki motor, daha yüksek kaliteli jant ve jant tellerine sahip özel bir tekerleğe monte edilmiştir. Bisiklet arzu edildiği zaman klasik bisiklete dönüştürülebilir. Bunu yapmak için tekerlekleri değiştirmek ve pili çıkarmak yeterlidir. Arka tekerleğinde motor olan elektrikli bisikletler de vardır. Bazı modellerde ise bisikletin orta kısmında yer alan motorlar vardır. Motor nereye konulursa konulsun ya da hangi tip motor olursa olsun tüm elektrikli bisikletlerde beyin bulunmaktadır.

Hız 25 Kilometreyi Geçemez

Hız konusunda motor, mevzuata göre saatte 25 kilometreye kadar olan bisikletçiyi destekleyecek şekilde yapılandırılmıştır. Fren mekanizması da farklı şekilde olabilmektedir ancak en güvenlisi hidrolik disk frendir. Destekli pedal, ekipmanı elektrikli bisiklet olarak nitelendirmek için kanunen zorunlu bir özelliktir. Motorun çalışması için pedal çevirmeniz gerekir. Destekli pedal, bu hareketi tanımlayan sensördür. Sistem modülü ile bağlantılı olarak, kullanıcı pedal çevirmeyi bıraktığında motor çalışmayı durdurur ve bacak hareketi yeniden başlatıldığında tekrar çalışır. Bu da 36V 17Ah beyin ile gerçekleşmektedir. Panelde 4 hız yapılandırmak mümkündür: zayıf, orta, güçlü ve nötr. Geçerli mevzuata göre, frenlere basıldığında ve hız saatte 25 kilometreye ulaştığında da motor kapatılır.

3 Vites Kumanda Düğmesi Ne İşe Yarar?

3 Vites Kumanda Düğmesi Ne İşe Yarar?

3 vites kumanda düğmesi, elektrikli bisikletlerin çok daha kolay hareket etmesini, yokuş yukarı sürüşlerde fazla efor sarf edilmemesini sağlar. Elektrikli bisiklet modelleri genellikle şehir içi ulaşımı için tercih edilmektedir ve bu nedenle kullanım için daha az güç kullanımı imkanı sunmaktadır.

Bu bisikletlerde, BLDC (Fırçasız DC) adı verilen ve genellikle tekerlekleri döndürmeyi kolaylaştıran kısım olan göbeğe monte edilen fırçasız doğru akım elektrik motorları bulunur. Bu motorlar, sistemin pili tarafından sağlanan elektrik enerjisini mekanik enerjiye dönüştürmek için mıknatıslar ve bobinler kullanır. Buradaki amaç, sürücünün torku, yani bisikletin hareket etmesi için pedallara koyduğumuz kuvveti güçlendirmesine yardımcı olmaktır. Bu sayede uyguladığımız kuvvet gereğinden az olur. Genellikle bu yardımın yoğunluğu ayarlanabilir ve bir sensör bisikletin pedallarının etkinleştirildiğini size bildirdiğinde etkili olur.

3 vites kumanda düğmesi

3 vites kumanda düğmesi

3 Vites Kumanda Düğmesi İle Kolay Sürüş

Oradan, bir kontrol ünitesi “orta alanı” yapar ve motorun tekerlekle aynı yönde dönmesini sağlamak için pil enerjisini kullanır. Elektrikli bisikletleri mopedlerle karıştırmayın. Yasaya göre, bir elektrikli bisiklet motorlu tahrikle çalışamaz veya sürücüye hız kontrolü sunamaz.

Bisiklet motorları dayanıklı mı? Bu BLDC motorlar, verimli olmalarının yanı sıra geleneksel DC motorlara (fırçalı) göre daha uzun hizmet ömrüne sahiptir. Ancak aktivasyonu daha karmaşıktır ve bir elektronik kontrolör gerektirir.

Peki, piller nasıl şarj edilir? Bu, modele bağlıdır. En yaygın olanı prizde şarj edilmeleridir ve pilin doldurulma süresi modele göre değişebilir. Bununla birlikte, bazı daha gelişmiş modeller, bisikletçi frenleme veya iniş gibi eylemleri gerçekleştirirken akünün şarj olmasını sağlayan bileşenler kullanır. Ancak bu modeller nadirdir.

Elektrikli Ve Normal Bisiklet Yasaya Göre Aynı

Bu bisikletler normal modellerle aynı şekilde nitelendirilmektedir. Dolayısı ile elektrikli bisikletlerde de normal bisikletlerde olduğu gibi bir sürücü belgesi gerekmemektedir. Ancak kullanım esnasında elbette kask takılması ihmal edilmemelidir. 3 vites kumanda düğmesi ile tasarlanan elektrikli bisikletler de dahil olmak üzere tüm bisikletler belirli bir lisans veya tescil gerektirmez. Ancak motor gücü 350 Watt’ı geçmemeli ve gaz pedalı olmamalıdır. Maksimum hız da saatte 25 kilometreyi aşmamalıdır.

17S 60V 40ah BMS Lityum İyon Pil Paketi İçin Geliştirilmiştir

17S 60V 40ah BMS Lityum İyon Pil Paketi İçin Geliştirilmiştir

17S 60V 40ah BMS lityum iyon pil paketi için özel olarak geliştirilmiştir ve başta elektrikli bisikletler olmak üzere çok sayıda araçta kullanılmaktadır. Geleneksel bisiklet, hepimizin bildiği, vücudumuzun enerjisini pedal çevirmek için kullandığımız bir bisiklettir. Hedefe ulaşmak, spor yapmak, hatta manzaranın tadını çıkarmak olsun, motorlu taşıtlardan önce de var olan önemli bir ulaşım aracıdır. Elektrikli bisiklet ise vücudunuzun gücünü, bisikletin sahip olduğu elektrik enerjisiyle birleştirerek onu hibrit bir araç haline getirme seçeneği sunar.  Temelde elektrikle çalışan bir motorla çalışır ve bu enerji bir pilin içindedir. Tam da bu amaca hizmet eden piller, belki bir noktada duymuş ya da görmüş olabileceğiniz pillerdir, ayrıca kesintisiz olarak kullanılan VRLA pillerdir. Evet, bu hibrit araca güç sağlamak için gerekenlerle aynı olan bu modellerin voltaj ve amper değeri sayesinde, ara vermeyen bazı modeller elektrikli bisikletlerle de uyumludur.

17s 60v 40ah bms lityum i̇yon pil paketi i̇çin

17s 60v 40ah bms lityum i̇yon pil paketi i̇çin

17S 60V 40ah BMS Lityum İyon Pil Paketi İçin Kullanışlıdır

Bu VRLA piller kurşun kaplama ile yapılmıştır ve o gün bisiklette ne kadar kullanılmış olursa olsun, bir sonraki kullanıma kadar her zaman tam olarak şarj edilmesi gerekir. Elektrikli bisiklet için bir batarya ile sadece onu kullanarak, 40 kilometreye kadar uzağa gitmek mümkündür. Bu rotaya bağlı olacaktır. Eğer çok dikse, kesinlikle motordan daha fazla batarya enerjisi kullanılacaktır. Ayrıca pil kullanımı ile ilgili olarak 6 aya varan bir süre içerisinde kullanılmazsa çalışmayabilir. Harcanan enerjinin daha iyi kontrol edilmesi için piyasada gidonlarda pil seviyesi kontrolörü bulunan elektrikli bisiklet modelleri bulunmaktadır.

Elektrikli Bisiklet Enerjiyi Pillerden Alır

Bu enerjiyi bisikletinize verecek olan pillerdir. 17S 60V 40ah BMS lityum iyon pil paketi için hafiftir. Çünkü daha hafif bir araçla uğraştığımız için pillerin geleneksel bir araçtan daha hafif olması gereklidir. Ek olarak, bu tip pil artık kullanılamadığında, mağazaya yeni bir pil şeklinde geri dönen bir süreci izleyen kurşun kaplaması başta olmak üzere geri dönüşüme gönderilir. Mevcut lityum polimer pillerin ömrü yaklaşık 1.000 devirdir. 3-4 yıl sonra pilin performansı düşer ve daha sık şarj etmeniz ya da yenisini almanız gerekir.

Canlı Destek
Merhaba
ElektrikliMotor.com.TR