fbpx
Empty cart

Sepette ürün yok.

Dönüşüm Kiti Nedir?

Dönüşüm kiti; Normal bisikletler genel itibari ile sürücüyü oldukça zorlamaktadır. Bisiklet sürücüleri, bisikletleri bir yerden bir yere ulaşmak için pratik bir araç olarak kullanmaktadır. Fakat normal bisikletler sürücünün sağlığını da riske atmaktadır. Dönüşüm kiti bisikletlerin daha kullanılabilir olması için üretilmiştir. Modele göre yapılan üretimlerde, bisikletler belirli bir mekanizmayla hareket ederek, sürücünün en çok zorlandığı anlarda, destek sağlamaktadır. Bisikletler için üretilen kit, bisikletin daha dinamik hale gelmesine imkan sunmaktadır. Aynı zamanda bisiklete montajı yapılan kit sonrasında, parçaların ilk günkü performansı korunmaktadır. Bununla birlikte bisiklet üzerinde bulunan parçalardan sürücünün maksimum verim almasını sağlar. Gelişen teknoloji ile birlikte üretilen bisiklet modellerinin yanı sıra, kitlerde üretilmektedir. Bu kitler, bisiklet modellerine uyumlu ve senkronize bir şekilde üretilir. Üretilen kitler, bisiklete montajı yapıldıktan sonra sürücünün verimi hissetmesi kaçınılmazdır.

Dönüşüm Kitinde Güç Seçimi

Elektrikli bisikletlere yapılan kit montajı sırasında, bisikletin modeline göre seçim yapılmalıdır. Dönüşüm Kiti bisiklet modellerine özel üretilebilmektedir. Bundan dolayı modele göre seçim yapmak, bisikletinizden daha fazla verim almanızı sağlayacaktır. Güç seçimi yaparken, genel itibari ile bisiklet markaları ve modelleri göz önünde bulundurulmalıdır. Aynı zamanda kitlerin kw değeri kontrol edilmelidir. Kullanılacak mesafeye ve kullanılacak yere uygun kw seçimi yapmak, kullanım kolaylığını daha üst seviyeye taşıyacaktır. Elektrikli bisikletlerin oluşumunda kullanılan kitler, içerisinde bataryaları da barındırmaktadır. Çalışma mantığı ise, sürücünün pedal gücüne bağlıdır. Sürücünün bir pedal çevirmesi, dönüştürülen mekanizma tarafından dört pedal çevirme işlemi olarak algılanmaktadır. Böylelikle sürücülerin en dik yokuşlarda ve en uzun yollarda yardımına koşmaktadır. Kullanılan dönüşüm kitleri bisikletlerin sekronize olarak çalıştığından, parça ömrünü korumaktadır.

Dönüşüm Kiti ve Kullanım Kolaylığı

Normal bisikletlerin gelişimi, icadından bu yana devam etmektedir. Gelişen teknolojinin nimetlerinden de olabildiğince faydalanan bisiklet, bugün birçok şekilde sürücünün deneyimini keyifli hale getirmektedir. Normal bisikletlere eklenen kitlerle birlikte, bisiklet sürüşü artık sürücüye fazla efor kaybettirmemektedir. Bununla birlikte, sürücünün sağlıklı yaşamına destek olarak sürücünün belirli bir süre sonra kas problemleriyle karşılaşmasına engel olmaktadır. Aynı zamanda dönüşüm kiti bisiklet kullanımını kolaylaştırdığından, elektrikli bisiklet üretimi ve kullanımı da yaygınlaşmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlendi *

Kategoriler