48V 1000W Elektrikli Bisiklet Dönüşüm Kiti Özellikleri

48V 1000W Elektrikli Bisiklet Dönüşüm Kiti Özellikleri

48V 1000W elektrikli bisiklet dönüşüm kiti, klasik bir bisikleti e-bisiklete çevirmek için geliştirilmiştir. Elektrikli bisikletin dönüşümü, bisiklet kullanıcıları tarafından da yapılabilmektedir. Örneğin küçük tekerlekli, ön disk frenli ve geniş gidonlu bir dağ bisiklet, elektrikli bisiklete dönüştürülebilmektedir. En yaygın olanı dağ bisikletlerini dönüştürmektir. Ancak çerçeve sağlam olduğu ve standart bir alt takıma sahip olduğu sürece başka bir bisiklet türü kullanılabilir. Ekstra ağırlığa veya torka dayanacak kadar güçlü olmayacağından, karbon fiber çerçeveli veya parçalı bir bisikletin kullanılması tavsiye edilmemektedir. Geniş gidonlu bisikletler daha iyidir çünkü tüm aksesuarları ve ışıkları takmanız için size bolca yer bırakmaktadır. Ön disk frenli bisiklet ile dik yokuşlarda durmak daha kolay olacaktır.

48v 1000w elektrikli bisiklet dönüşüm kiti

48v 1000w elektrikli bisiklet dönüşüm kiti

48V 1000W Elektrikli Bisiklet Dönüşüm Kiti İle Dönüşüm

Bisikleti elektrikli yapmak için öncelikle bir elektrikli bisiklet dönüştürme kiti seçilmelidir. Kitler cıvatalıdır ve gaz kelebeği, hız kontrolü ile göbek motorlu tekerlek içermektedir. Bazıları ayrıca göstergeler, göstergeler ve fren kolları ile birlikte gelir, ancak bu öğeler gerekli değildir. Kit ile gelen tekerleğin boyutu, bisikletteki tekerleklerle aynı olmalıdır. Dişlilerin konumu nedeniyle ön tekerleği değiştirmek arka tekerleği değiştirmekten çok daha kolaydır, bu nedenle göbek motorunun ön tekerlek üzerinde olduğu bir kit tercih edilmelidir. Çoğu durumda, kit bir pil ile birlikte gelmez. Ancak kurulum kolaylığı için aynı üreticiden pil ve dönüştürme kitini satın almak en iyisidir.

Pilin Voltajı Kite Uyumlu Olmalı

10 veya 20Ah (Amper-saat) kapasiteli 36 veya 48 voltluk bir akü seçilmelidir. Elektrikli bisikletlerde kullanılmak üzere yapılmış bir pil satın alınmalıdır, çünkü şarj aletiyle birlikte gelecek ve kurulumu çok daha kolay olacaktır. Pilin voltajı ile kapasitesi, dönüştürme kit ile tam olarak uyumlu olmalıdır. Akü voltajı ne kadar yüksek olursa, bisikletin sahip olduğu güç o kadar fazla olmaktadır. Elektrikli bisiklet sürerken hız ve rahatlık sağlamak için 36 veya 48V pil seçilmelidir. Pilin kapasitesi, bisikletin aralıksız ne kadar kullanılabileceğini belirlemektedir. Tüm parçalar monte edildikten sonra 48V 1000W elektrikli bisiklet dönüşüm kiti ile iyi bir elektrikli bisiklete kavuşmak mümkündür.

36V 500W Elektrikli Bisiklet Dönüşüm Kiti Özellikleri

36V 500W Elektrikli Bisiklet Dönüşüm Kiti Özellikleri

36V 500W elektrikli bisiklet dönüşüm kiti, normal bir bisikleti elektrikli bisiklete çevirmek için kullanılan teknolojik bir üründür. Eski pedallı bisikletinizi elektrikli bir makineye dönüştürmek her zaman kolay veya ucuz değildir, ancak yapılabilir. Geleneksel bir bisikleti elektrikli bisiklete dönüştürmek, birlikte çalışmanız gereken bisiklet türüne ve bütçenize bağlı olarak çeşitli şekillerde yapılabilir.

Genellikle göbek üzerinde, bir ön veya arka tekerleği motorlu bir tekerlekle değiştiren motorlu tekerlek yolu vardır. Alternatif olarak, bazı durumlarda şasinin altına bir tahrik ünitesi veya motor eklemek mümkündür.

Bu temanın bir varyasyonu, sizi ve bisikleti ilerletmek için arka tekerleğe bir motor monte etmektir. Daha sağduyulu ancak pahalı bir seçenek için çerçevenin içine monte edilmiş kitler bile alabilirsiniz.

36v 500w elektrikli bisiklet dönüşüm kiti

36v 500w elektrikli bisiklet dönüşüm kiti

36V 500W Elektrikli Bisiklet Dönüşüm Kiti İle Bisikletinizi Dönüştürün

Elektrikli bisiklet dönüşüm kiti, göbeğe monte edilmiş bir motorla yedek bir ön tekerleğin ve çıkarılabilir bir güç kaynağının birleşimidir. Genellikle dönüşümün 3 adımda gerçekleştiğini söyleriz. Birincisi, elektrik sistemini oluşturan bileşenlerin montajı için bisikletin bazı temel mekanik gereksinimlerinin doğrulanmasıdır.

Geleneksel bir bisikleti elektrikli bir bisiklete dönüştürmeyi düşünmeye başlamadan önce, bisikletimizin özelliklerini keşfetmek çok önemlidir. Dönüştürme cihazının bisiklete uyup uymayacağını bilmek için tekerlek boyutu, sele borusu çapı, çerçeve tipi veya fren sistemi bilinmelidir.

İnanılmaz bir yenilik olarak öne çıkan ve klasik bir bisikleti 5 dakikadan daha kısa sürede elektriğe dönüştürebilen elektrikli bisiklet dönüşüm kitinde orta motor kiti belki de en popüler olanıdır, ancak hepsi bisikleti nasıl kullanacağımıza bağlıdır.

Fiyat Markaya Bağlı Olarak Değişir

Geleneksel bir bisikleti elektrikli bir bisiklete dönüştürmenin adımı satın almadır. Kitlerin fiyatı, markaya bağlı olarak değişmektedir. En pratik ve modern modelleri tercih ettiyseniz, motoru kurmak için araçlar veya teknik bilgi konusunda endişelenmenize gerek yok. Ancak bir kurulum kiti seçtiyseniz, bir sonraki adım işe başlamak ve onu bisikletinize kurmaktır. Bakımın büyük bir avantaj olduğunu belirtmekte fayda var. Kit bileşenlerini değiştirmek çok ucuzdur. 36V 500W elektrikli bisiklet dönüşüm kiti satın aldıktan sonra klasik bisiklet bir elektrikli bisiklete dönüştürülmektedir.

ABD’deki Elektrikli Scooter Yasaları ve Düzenlemeleri

ABD’deki Elektrikli Scooter Yasaları ve Düzenlemeleri

Elektrikli scooterlarla ilgili yasalar konusunda kafanız karıştıysa endişelenmeyin – öyle görünüyor ki, milletvekillerinin kendileri de dahil olmak üzere Kuzey Amerika’nın çoğu da öyle. Adlandırma bile kafa karıştırıcı – sadece bu makale elektrikli scooterlara atıfta bulunduğunda açık olmak gerekirse, scooter olarak da adlandırılabilecek küçük, step-thru motosiklet tipi nesneler değil, kickcooters olarak da bilinenleri kastediyoruz.

Genellikle belirli şehir yetkilileri tarafından, yalnızca söz konusu şirketin elektrikli scooter’larının dağıtımına ve kullanımına izin veren özel olarak yetkilendirilmiş kiralamalardır.

Kendi elektrikli scooterınızın kullanımıyla ilgili kurallar ve yönetmelikler, yasalara uyduğunuzdan emin olmak için yerel araştırmaya ihtiyaç duyar.

Peki ya yaşadığınız veya çalıştığınız yerde kendi elektrikli scooter’a sahip olmanın ve onu kullanmanın rahatlığından hoşlanıyorsanız? Ne yazık ki, elektrikli scooter yasasının durumu Amerika Birleşik Devletleri’nde daha yeni ortaya çıkmaya başlıyor ve eyaletten eyalete ve hatta şehirden şehre değişiyor.

Canlı Destek
Merhaba
ElektrikliMotor.com.TR