fbpx
Empty cart

Sepette ürün yok.

Elektrikli bisiklet kiti; pedal sistemi ile kullanılan bisikleti bir takım aparatlar yardımı ile kullanım kolaylığı sağlamak amacıyla motorlu hale getirebilmek için kullanılan parçalardan oluşan kittir. Hub motor, fren sensörleri, yardımlı pedal sensörü, kontrol paneli, denetleyici modülü ve kablolar, terminaller ile bağlantı elemanları gibi parçalardan oluşan kit, bisikletinizden performans anlamında maximum verim almanızı sağlar.

 • Pedal destekli elektrikli bisiklet ne demek?
  Günümüzde daha popüler olması ile birlikte, bisiklet sürücülerinin tercih ettiği pedal destekli sistem, sürücünün sürüş esnasında pedal çevirmesini takip ederek, sürücünün pedallama gücüne doğru orantıda destek sağlar. Aynı zamanda bisikletin ulaştığı hıza göre pedal destekli elektrikli bisiklet, sürücünün zorlandığı anlarda da destek vermektedir.
 • Elektrikli bisikletle trafiğe çıkılır mı?
  Elektrikli bisiklet maliyet açısından uygun ve ulaşımda kolaylık yönünden halk arasında kullanımı oldukça yaygındır. Bundan dolayı birçok kişi tarafından tercih edilen Elektrikli bisikletlere bir takım şartlar getirilmiştir. Elektrikli bisiklet ile, trafiğe çıkabilmek için sürücü belgenizin olması gerekmektedir.
 • Elektrikli scooter motor kaç watt olmalı?
  Motorlu araçlarda olduğu gibi, elektrikli scooter motorlarda da güç önemli bir faktördür. Scooter sürüşünüzü daha verimli ve keyifli hale getirebilmek adına, 350 watt güce sahip scooterlar da ulaşım daha kolay olabilmektedir.
 • Elektrikli bisiklet nasıl kullanılır?
  Elektrikli bisikletlerde pedal çevirilerek yol alınabilmektedir. Aynı zamanda aküden motora aktarılan elektrik sayesinde de kullanmak mümkündür. Aküden motora sağlanan enerji tekerin dönmesi içindir. Sürücü tarafından çevrilen pedal ise, bisikletin ilerlemesini sağlar.
 • Elektrikli bisiklet sürüş mesafesi nedir?
  Trafikte araçlarda olduğu gibi, elektrikli bisikletlerin de sürüş mesafesi bulunmaktadır. Ayrıca Elektrikli bisikletlerde hızınızın yarısı kadar sürüş mesafesi bırakarak, güvenli ve verimli bir sürüş gerçekleştirebilirsiniz. Sürüş mesafesi, trafikte kaza riskini en aza indirerek, güvenliğinizi sağlayabilmeniz için alınan bir önlemdir.
 • Elektrikli bisiklet pedalla gider mi?
  Oldukça teknolojik ve çevre dostu olan elektrikli bisikletlerde sürücü pedal çevirdiği takdirde motor hareketi desteklemektedir. Bundan dolayı bisiklet sürmek oldukça keyifli ve eğlenceli hale gelmektedir. Bununla birlikte sürücü pedal çevirmeyi bıraktığında motorun verdiği destekte durmaktadır.
 • Elektrikli bisiklet kiti ne işe yarar?
  Elektrikli bisiklet kiti bisiklet sürücülerine kullanım sağlayan bir kittir. Bu kit sayesinde en zorlu bölgeleri ve dik yokuşları rahatlıkla çıkabilirsiniz. Bisiklet sürmek bazı kişiler tarafından spor olarak algılansa da, sürücüler bazı zamanlarda sürüş kolaylığını arayabilmektedir. Bundan dolayı, Elektrikli bisiklet kitleri üretilmiştir.
 • Elektrikli motor kaç watt olmalı?
  Sürücünün Elektrikli motor kullanacağı mesafeye göre değişmekle birlikte, 500 Watt motor gücü olan elektrikli motosikletler 25 km, 1200-1500 Watt arasında gücü olanlar 40-50 km, 2000 Watt gücü olanlar ise 75 km ve üzeri menzil mesafelerine sahiptir. Bundan dolayı menzil mesafesine göre watt seçimi yapılmalıdır.
 • Elektrikli bisikletlere plaka zorunluluğu var mı?
  Elektrikli bisikletler ve Elektrikli Scooter modellerine Türkiye sınırları içerisinde 2016 yılında çıkan yasa ile birlikte 250w ve daha yüksek güce sahip elektrik motoru ile çalışan araçlar için ruhsat ve plaka zorunluluğu getirilmiştir.
 • Elektrikli bisiklet kiti yokuş çıkar mı?
  Bisiklet sürücüleri için birçok durumda kullanım kolaylığı sağlayan elektrikli bisiklet kiti sürücülerin karşılaştığı dik yokuşlarda sürücüyü yormamak adına, içinde bulundurduğu sistem takviyesiyle sürücü hareketine destek vermektedir. Böylece en dik yokuşları rahatlıkla çıkmanıza imkân sağlamaktadır.