48 Volt 1000 Watt Hub Motor Su Geçirmez Özellikleri

48 Volt 1000 Watt Hub Motor Su Geçirmez Özellikleri

48 Volt 1000 Watt Hub Motor su geçirmez elektrikli bisikletlerde kullanılan ürünlerden biridir. Elektrikli bisiklet, normal bir bisikletle hemen hemen aynı durumlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Suya dayanıklıdır ancak bu ürünlerin su geçirmez olmadığını bilmekte yarar vardır. Elektrikli bisikletleri kullanırken özellikle batarya bölümünü sudan korumak gereklidir. Motor ise eğer su geçirmez özelliğe sahipse herhangi bir sorun yaşamadan su birikintilerinin üzerinden elektrikli bisikletle gidilebilir. Ancak su geçirmez motora sahip elektrikli bisikletlerle derin bir suyun içinden geçmeye çalışmamalıdır. Eksi takdirde bisikletin birçok aksamının korozyon ile karşı karşıya kalabileceği unutulmamalıdır. Böyle bir durumla karşılaşmamak için de elektrikli bisikletin yağışta kullandıktan sonra özenle kurulanmasına dikkat edilmelidir.

48 volt 1000 watt hub motor su geçirmez

48 volt 1000 watt hub motor su geçirmez

48 Volt 1000 Watt Hub Motor Su Geçirmez Özelliği İle Öne Çıktı

Elektrikli bisikletlerin saklama koşulları kapalı mekanlarda ve kuru bir ortamdır. Ayrıca korozyona neden olabilecek ve elektrik bağlantılarının iletkenliğini azaltabilecek oksitlenmenin de önlenmesi gereklidir ve bunun için önlem alınmalıdır. Elektrikli bisikleti yağmur altında kullanırken özellikle motor çekişinin bisikletin kayma olasılığını artırabileceği bilinmelidir. Bu nedenle sürüş sırasında azami şekilde dikkat edilmelidir. Elektrikli bileşenlerin altına, özellikle yere daha yakın olan motora, tekerlek göbeğine veya merkez hareketine büyük miktarda su sıçrayabilecek su birikintilerine veya hendeklere girmekten kaçınılmalıdır. Gidilecek noktaya ulaşıldığında mutlaka elektrik temas noktaları biz bez yardımı ile temizlenmelidir. Kullanılacak bezin tamamen kuru olmasına dikkat edilmelidir.

Elektrikli Bisikletin Bakımı

Yağmurlu havalarda kullandıktan ve varış noktasına geldikten sonra pil çıkarılmalı ve pil tabanı ile tüm elektrik temas noktaları kurutulmalıdır. Bu sayede korozyon olasılığı tamamen ortadan kaldırılmış olmaktadır. Şiddetli yağmur altında kullandıktan sonra bisikleti tamamen kapatmak ve bisiklet kuruduğunda tekrar açmak en doğru yöntemdir. Motor, 48 Volt 1000 Watt Hub motor su geçirmez özelliğe sahip olsa bile elektrik kontakları için, silikondan yapılmış ve nemi yalıtmak ve korozyonu önlemek için tasarlanmış iletken olmayan gres yağı kullanılması önerilmektedir. İletken olmadığı için bu gres elektrik akımının akışını artırmamakta, bu da onu neme ve kire maruz kalan elektrik bağlantıları için ideal hale getirmektedir.

36 Volt 350 Watt Hub Motor Su Geçirmez Özellikleri

36 Volt 350 Watt Hub Motor Su Geçirmez Özellikleri

36 Volt 350 Watt Hub motor su geçirmez özelliği ile elektrikli bisiklet kullanıcılarının tercihleri arasında yer alır. İster günlük olarak, ister boş zamanlarında, ister tatilde, ister spor yaparken olsun elektrikli bisikletler oldukça popülerdir. Ormandaki yollarda ve patikalarda giderek daha fazla elektrikli bisiklet görebilirsiniz. Dağ bisikletleri ve trekking bisikletleri gibi spor araçları da elektrikli olarak tasarlanmaktadır.

Hem kadın hem de erkek elektrikli bisikletlerinin büyük bir artısı, bir yardımcı motorun sürücüyü ek bir birim olarak desteklemesidir. Elektrikli bisiklet modelleri, geç yaştakilerin ulaşım aracı olarak de en uygun olanıdır. Ancak elektrikli bisikletlerin spor versiyonunda da hayranları vardır. Bir elektrikli bisiklet satın almak istiyor ancak hangi modelin ihtiyaçlarınıza uygun olduğundan emin olamıyorsanız ön araştırmanın çok iyi yapılmasında yarar var. Ayrıca hangi motor seçeneklerinin de tercih edilmesi gerektiğini da öğrenebilirsiniz.

36 volt 350 watt hub motor su geçirmez

36 volt 350 watt hub motor su geçirmez

36 Volt 350 Watt Hub Motor Su Geçirmez İle Keyifli Sürüşler

Elektrikli bisikletler farklı versiyonları ile de öne çıkmaktadır. Otomatik elektronik bisikletler de vardır. Bir elektronik bisiklette, devre bileşenlerine çok yüksek kuvvetler etki eder. Aşınmaya olumsuz bir etki yapmamak için bazı elektrikli bisikletlerde araçlarda bulunan otomatik vites geçişleri bulunmaktadır. Sistem otomatik olarak vites değiştirmektedir. Elektronik bisikletlerinin özel rahatlığı elektrik motorudur. Bu, sürüş sırasında size yardımcı olur. Motorun pedal çevirmeden çalıştığı varyantlar da vardır. Bunlar saatte 45 kilometreye kadar hızlara ulaşır. Ancak bu hıza sahip olan elektrikli bisikletleri kullanmak için ehliyetin olması gereklidir. Ayrıca kask kullanmak da zorunludur.

Yağışlı Havalar İçin İdeal

Motorun pedal çevirme hareketini desteklemek için kullanıldığı modellere bakıldığında, saatte 25 kilometreye kadar hızlanan modeller görülmektedir. Bunlar için ehliyet gerekmemektedir. Elektronik bisikletler farklı tasarımlarda mevcuttur. Spor dağ bisikletleri ve trekking bisikletleri bunların arasındadır. Ayrıca şehir bisikleti veya katlanır bisiklet olarak da tasarlanmaktadır. Bisikletin donanımı da önemlidir. 36 Volt 350 Watt Hub motor su geçirmez özelliğe sahip bir motorla tasarlanan elektronik bisikletleri yağışlı havalarda kullanmak mümkündür. Bu bisikletler dağ tırmanışları ya da trekking için geliştirilmese de küçük tepelere tırmanmak için uygundur.

60 Volt 2000 Watt Hub Motor Su Geçirmez Özellikleri

60 Volt 2000 Watt Hub Motor Su Geçirmez Özellikleri

60 Volt 2000 Watt Hub motor su geçirmez özelliği sayesinde kirlenen aracın kolayca yıkanabilmesi mümkündür. Yağmurda bisiklet sürmek veya bisikletinizi yıkamak özen gerektirir. Elektrikli bisiklet de kirlendiğinde yıkanmalıdır. Su geçirmez motor sayesinde su elektrik sistemlerine zarar vermez. Elektrikli bisiklet, normal bir bisikletle hemen hemen aynı durumlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Ancak üreticiler suya dayanıklı ancak su geçirmez olmadığında hemfikirdir. Bu nedenle su geçirmez motor geliştirilmiştir. Sistemler fabrikadan iyi bir şekilde su geçirmez hale gelerek üretilmektedir. Elektrikli bisikletler neme karşı da dayanıklıdır.

En fazla dikkat edilmesi gereken ise elektrikli bisikleti veya pilini suya batırmamak, su basmış alanlardan geçmemek ya da yıkarken parçaları suya batırmamaktır. Elektrikli bisikletin hava koşullarından uzak, kapalı ve kuru bir ortamda saklanması tavsiye edilir. Ayrıca korozyona neden olabilecek ve elektrik bağlantılarının iletkenliğini azaltabilecek oksidasyon ve neme karşı direnci artırmak için bazı önlemler alınabilir.

60 volt 2000 watt hub motor su geçirmez

60 volt 2000 watt hub motor su geçirmez

60 Volt 2000 Watt Hub Motor Su Geçirmez Özelliği İle Güvenlidir

Elektrikli bisikleti yağmurda kullanırken; bisikletin kayma olasılığını artırabileceğinden ekstra dikkat edilmelidir. Özellikle yere daha yakın olan motorda, tekerlek göbeğinde veya merkez hareketinde elektrikli bileşenlerin altına büyük miktarda su sıçrayabilecek su birikintilerine veya hendeklere girmekten kaçınılmalıdır. Varış noktanıza vardığınızda, elektrik temas noktalarını kuru bir bezle temizlemeniz ve kurulamanız gerekmektedir. Pili çıkarın ve tabanını ve tüm elektrik temas noktalarını kurutun. Yağmur şiddetliyse, elektrikli yardımı kapatmak ve sadece elektrikli bisiklet kuruduğunda tekrar açmak en iyisidir. Motor tercihinde su geçirmez olanlar arasından seçim yapılmalıdır.

Bisiklet Suya Girerse Kurutun

Elektrikli bisikletler su geçirmez motor ile geliştirilse bile yoldaki aşırı su birikintilerinin içine girilmemelidir. Su türdeki su birikintilerinin değil elektrikli bisikletlere otomobillere bile zarar verdiği unutulmamalıdır. 60 Volt 2000 Watt Hub motor su geçirmez özelliği ile tasarlanan bisikletler her ne kadar suya dayanıklı olsa da bataryaların su ile temas etmemesine özen gösterilmelidir. Elektrikli bisikletlerde gerektiğinde, yalıtıma ek olarak nemden de koruyan sıvı yalıtım bandı kullanılmalıdır. Şeffaf film, bisikletteki elektrikli bileşenlerin yağmurda korunmasına yardımcı olabilir.

36 Volt 500 Watt Hub Motor Su Geçirmez Özellikleri

36 Volt 500 Watt Hub Motor Su Geçirmez Özellikleri

36 Volt 500 Watt Hub Motor Su Geçirmez özelliği ile elektrikli bisikletlerin her tür hava koşullarında güvenli bir şekilde kullanılabilmesine imkan sağlamaktadır. Bilindiği gibi pedal çevirme konusunda ekstra yardıma sahip olmak, özellikle ekonomik olarak söz konusu olduğunda iyi bir fikirdir. Elektrikli bisiklet de pedaldaki bu takviyeye hizmet etmektedir. E-bisiklet olarak da bilinen elektrikli bisikletler, pil sistemi ve elektrik motoruna sahip ortak mekanik parçalara sahip bisikletlerdir. Bu nedenle, tüm elektrikli bisiklet sistemini de bilmelisiniz.

Piyasada, ön veya arka tekerlek göbeklerinde veya yerleşik merkez hareketinde motorlarla donatılmış elektrikli bisiklet modelleri vardır. Güç konusunda en az 250 Watt olan modelleri tercih etmek iyi bir fikirdir. Bu sayı, çeşitli arazi türleriyle yüzleşmek için pedallara iyi bir ekstra güç sağlar. Elektrikli bisikletlerde İki tip motor vardır. Bunlar; fırçalı, ve fırçasızdır. Fırçasız tip, daha dayanıklı ve daha sessiz olduklarından ve yüksek pedal verimliliği sağladığından elektrikli bisikletlerde daha çok kullanılır.

36 volt 500 watt hub motor su geçirmez

36 volt 500 watt hub motor su geçirmez

36 Volt 500 Watt Hub Motor Su Geçirmez nasıl Çalışır?

Elektrikli bisiklet motorlarında en iyi seçim, 200 ila 1000 şarj arasında dayanabileceğini garanti eden bir sistem türü olan lityum iyon pilli olanıdır. Lityum piller ayrıca daha hafiftir ve daha dayanıklıdır. Blirli bir şarj seviyesine ulaştıklarında her zaman yeniden şarj edilmeleri gerekmez. Kurşun pilli modeller bulsanız da, artık üretilmiyorlar. Çünkü diğer dezavantajlarının yanı sıra çok ağır ve çok dayanıklı değiller.

Elektrikli bisikletler ayrıca iki tür elektrikli tahrik kullanımına sahip olabilir. Pedelec olarak da adlandırılan yalnızca yardımlı pedalı (PAS) kullanan modellerin yanı sıra kolun içine yerleştirilmiş gaz kelebeği olan modeller vardır. Parçadaki sensörler aracılığıyla krank üzerinde birkaç tur yaptığınız anda destekli pedal devreye girer. Yani bu durumda motordan yardım almak için mutlaka pedal çevirmelisiniz. İkinci tip gaz pedalında ise pedal çevirmeden sadece elektrik sisteminden faydalanabilirsiniz.

Yağmur Çamur Dinlemeyin

Elektrikli bisiklete 36 Volt 500 Watt hub motor su geçirmez takıldığında, yağmurlu havalarda bile kullanmaya devam edebilirsiniz. Motor su geçirmeyeceği için ıslanması gibi bir durum söz konusu değildir.

Elektrikli Bisiklet Dönüşüm Kiti V1 Özellikleri

Elektrikli Bisiklet Dönüşüm Kiti V1 Özellikleri

Elektrikli bisiklet dönüşüm kiti V1, normal bisikletleri elektrikli bisiklete çevirmek için özel olarak geliştirilmiş aparattır. Bisikletlerde dönüşüm genel olarak üç adımda gerçekleşmektedir. Birincisi, elektrik sistemini oluşturan bileşenlerin montajı için bisikletin bazı temel mekanik gereksinimlerinin kontrol edilmesidir. Elektrikli bisiklet için geliştirilen kit farklı parçalardan meydana gelir. Bunlar; davul, motor, fren sensörleri, yardımlı pedal sensörü, kontrol paneli, turbo topuzu, denetleyici modülü ve kablolar, terminaller ile bağlantı elemanlarıdır.

Kullanıcının motor yardımıyla bisiklet parçalarının yüksek performansta çalışmaya başladığını anlaması çok önemlidir. Basit parçalara sahip düşük maliyetli bisikletler daha fazla bakım gerektirebilir. Çoğu durumda, bisikletin adımlara dayanabilmesi için mekanik iyileştirmeler üzerinde çalışılmaktadır. Hız bisikletleri ve diğer benzer modellerin elektrikli bileşenlerin kurulumunu desteklemediği akıldan çıkarılmamalıdır.

elektrikli bisiklet dönüşüm kiti v1

elektrikli bisiklet dönüşüm kiti v1

Elektrikli Bisiklet Dönüşüm Kiti V1 İle Neler Yapılır?

Elektrikli bisikletler için dönüşüm kitlerindeki ikinci aşama, bisikletçinin profiline ayrılmıştır. Burada; bisiklet tecrübesi, trafik yoğunluğuna uyum sağlama, boy, ağırlık, vücudun esnekliği ve diğer özellikler gibi unsurlar öne çıkmaktadır. Ayrıca bisikletçinin bisikletteki davranışının nasıl olduğu, daha dikkatli mi yoksa daha radikal sürüş yapıp yapmadığına bakılmaktadır. Bu adım ana adımlardan biridir. Motosikletin bakım akışını, sistem özerkliğini ve mekanik dayanıklılığını tanımlayacağından, bu nedenle azami özeni gösterilmektedir. Üçüncü ve son etap ise çok farklı bir deneyim sürecidir. Bu etapta elektrikli bisikletinize binmek vardır.

Süreç Titizlikle Takip Edilir

Sürecin tüm aşamalarını titizlikle takip ederek, şu anda kaliteli, düşünülmüş, tavizsiz, temiz ve güvenli bir hizmetin sunulacağından emin olunmalıdır. Atölyede, montajların kalitesini garanti etmek için profesyonel araçlara ve süreçlere sahip olan bir adresten hizmet alınmalıdır. Peki, dönüşümü yapmanın maliyeti nedir ve ne kadar sürer? Fiyatların projeden projeye değişiklik gösterdiği bilinmelidir. Bunun nedeni, her bisikletin özel bir ihtiyacının olmasıdır. En doğru yol da iyisi atölyeye bisikletle gelmektir. Bu sayede bisikletin elektrikliye dönüşüm aşamalarının detayları tam olarak konuşulabilmektedir. Elektrikli bisiklet dönüşüm kiti V1 ile ilgili bir liste fiyatı elbette vardır ancak dönüşüm işinin bir atölyede yapılmasının önemi de bilinmelidir. Çünkü dönüşüm uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.

Ana Kablo – Uzatma Kablosu 1T5

Ana Kablo – Uzatma Kablosu 1T5

Ana kablo – uzatma kablosu 1T5, elektrikli bisiklet modelleri için özel olarak tasarlanan bir üründür. Su geçirmez bir özelliği olan kablo 1T5 ekrana, gaz kelebeğine ve farlara bağlanmaktadır. Elektrik motorları elektrikli makinelerdir. Özellikle günümüzde elektrikli bisikletler için özel olarak tasarlanan motorlar vardır.

Elektrik motorları, elektrik enerjisini mekanik enerjiye dönüştürme özelliğine sahip üründür. Birçok elektrik motoru türü vardır ve bunlar, doğru akım motorları, alternatif akım motorları ve evrensel motorlar olmak üzere üç büyük grupta toplanabilir. Söz konusu olan bu motor türlerinin her biri için, senkron motorlar veya asenkron motorlar olabilen alternatif akım motorları gibi başka motor türleri de vardır.

ana kablo – uzatma kablosu 1t5

ana kablo – uzatma kablosu 1t5

Ana Kablo – Uzatma Kablosu 1T5 Ne İşe Yarar?

Elektrikli bisiklet modellerinde kullanılan motorlar doğru akım (DC) motorudur. 1T5 uzatma kablosu da motora bağlanır ve elektrikli bisikletler için özel olarak geliştirilmiştir. Doğru akım motorları, sabit mıknatıslı veya alanı ve armatürü olan ancak kalıcı mıknatısı olmayan motorlardır. Bu tür motorlar, gücünü doğru akım kaynağından alır. Doğru akım motorları, indüktör ve indüklenen bobinlerin bağlantı moduna göre sınıflandırılır. Bunlardan birisi paralel motordur. Şönt motor olarak da bilinen paralel motor, indüktör ve indüklenen sargılar paralel bağlandığı için bu şekilde adlandırılır. Hızı kolayca ayarlanabilir ve bu motorlar el aletlerinde, asansörlerde ve konveyörlerde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Elektrikli Bisiklet Motor Türleri

Elektrik motorlarını bir başka türü de seri motordur. Seri motorda indüktör ve armatür sargıları seri olarak bağlanır, yüksek tork ve hızlı ivmelenme ile öne çıkar. Özellikleri nedeniyle seri motor, elektrikli tramvaylar, elektrikli trenler ve elektrikli vinçler gibi daha fazla güç gerektiren uygulamalarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Kompozit motor  ise bazıları tarafından karma motor olarak bilinir. Kompozit motor, seri motorların ve paralel motorların özelliklerini sunar. Bu motor tipinde, biri indüklenen sargı ile seri, diğeri paralel olmak üzere iki endüktör sargısı vardır. Kompozit motor, yük ile çalışırken hızını sabit tutar, bu nedenle mekanik makaslar ve presler gibi ani yük değişimlerine maruz kalan makineleri tahrik etmek için yaygın olarak kullanılır. Ana kablo – uzatma kablosu 1T5 ise sadece elektrikli bisikletlerde kullanılır.

60 Volt 3000 Watt Hub Motor Çalışma Prensibi

60 Volt 3000 Watt Hub Motor Çalışma Prensibi

60 Volt 3000 Watt Hub motor, elektrikli bisikletler için kullanılan bir itici güçtür. Bisikletin çok daha rahat kullanılmasını sağlayan, belli bir güçte olduğu için ehliyet zorunluluğu getirmeyen bu motorlar, bisiklet kullanıcılarının en önemli desteklerindendir. Dileyen yokuş yukarı çıkarken elektrik motorunu devreye sokarak çok fazla zorlanmadan zirveye ulaşabilir.

Aslında her şey bir bisikletçi olarak özelliklerinize, ihtiyaçlarınıza ve gereksinimlerinize bağlıdır. Örneğin daha karmaşık yolculuklar yapanlar veya işte çok terli gitmek istemeyenler için bisiklet kullanmama seçeneğine sahip olmak istiyorsanız, elektrikli bisiklet hızlandırıcı seçeneği çok önemlidir.

Bununla birlikte, bisiklet sürmekten hoşlanıyorsanız ve daha sezgisel bir elektrikli bisiklete sahip olmak istiyorsanız, ideal olan modelleri tercih etmektir.

60 volt 3000 watt hub motor

60 volt 3000 watt hub motor

60 Volt 3000 Watt Hub Motor Özellikleri

Bisiklet motorunun özelikleri standarttır ancak gücüne göre bazı farklılıklar olması kaçınılmazdır. Her şekilde elektrikli bisiklet motoru seçimi yapılırken belirli pil gücünü tanımlayabileceğiniz (düşük, orta veya yüksek) modeller tercih edilmelidir. Bu sayede enerji tüketimi yönetimi kolaylaşmaktadır. Hızlanmanın yanı sıra elektrikli bisiklet alırken elbette diğer önemli noktalara da bakmalısınız. Örneğin enerji kaynağı önemli bir noktadır. Lityum iyon pil en uygun olanıdır çünkü bu modeller daha hafiftir, daha dayanıklıdır. 200 ile 1000 arasında şarjı destekler. Ayrıca pil şarjını ve çalışma süresini değerlendirin. Şarj süresi altı saatten uzunsa ve mesafe düşük kilometre ise, bu pedallarınızı bozabilir.

Yağmura Ve Çamura Dayanıklı

Panel veya ekran, herhangi bir elektrikli bisiklet için gereklidir. Bu nedenle birçok modelde bu ürün fabrika çıkışı olarak bulunur. Parça genellikle ön panel üzerinde veya gidonun üzerindedir. Sürücünün; pil seviyesini, kullanılan gücü ve bisikletin hızını görselleştirmesini sağlar. Garanti şartları da önemli bir ayrıntıdır. Üreticinin sunduğu garanti süresine ek olarak sistemin yağmura ve aşırı sıcağa karşı direncini analiz edin. Elektrikli parçada bakım için kolay erişim teknik desteği olup olmadığını ve yeni bir pil veya yedek parça satın almanın mümkün olup olmadığını da kontrol edilmelidir. 60 Volt 3000 Watt Hub motor alırken de bu hususların göz önünde bulundurulmasında yarar vardır.

60 Volt 2000 Watt Hub Motor Özellikleri

60 Volt 2000 Watt Hub Motor Özellikleri

60 Volt 2000 Watt Hub motor, elektrikli bisiklet modelleri için kullanılan ürünlerin arasında gelir. Bisikleti hızlandıran bu motorlar, bir motosikletin veya scooter’ın gaz pedalına benzer şekilde çalışır, yani gaza bastığınızda motor güç sağlar ve pedal çevirmenize gerek kalmadan bisikletinizi ileri doğru iter. Çoğu elektrikli bisiklet motoru, yüksek ve düşük güç arasında ince bir ayara izin verir. Bazı ülkelerde, elektrikli bisikletler elektrikli bisiklet motor ile satılmaz. Çünkü aksi takdirde motosikletlerle karşılaştırılabilirler ve belirli geçiş kuralları girmeleri gerekir. Elektrikli bisikletlerde farklı türde motorlar vardır. Ayrıca bu motorların hızlanmasını sağlayan aparatlar da bulunmaktadır.

Bu aparatlar arasında motosiklet gaz kelebeği gibi, kolu çevirdiğinizde tetiklenen yarım kalibreli gaz kelebeği, gaz pedalına bisikletçinin başparmağıyla bastırıldığında çalışan basınç hızlandırıcı, başparmak hızlandırıcı, (baş parmakla ileriye doğru bir düğmeye basılarak etkinleştirilir) gücü ayarlamanın hiçbir yolu olmayan açma-kapama düğmeli hızlandırıcı bulunmaktadır.

60 volt 2000 watt hub motor

60 volt 2000 watt hub motor

60 Volt 2000 Watt Hub Motor Nasıl Çalışır

Bazı bisikletler her iki fonksiyonla da donatılmıştır, yani hem elektrikli bisiklet hızlandırıcısına hem de elektrikli bisiklet motoruna sahiptirler. Elektrikli bisikletin hız sınırı saatte 25 km ile sınırlıdır. Elektrikli bisiklet hızlandırıcının hız sınırı fazla olduğunda moped olarak sınıflandırılmaya başlar ve sürücü sınıfı A ehliyeti, plaka ve vergilerin ödenmesini gerektirir.

Elektrikli bisikletlerin özellikleri de ihtiyaçlarınıza ve gereksinimlerinize bağlıdır. Örneğin, daha karmaşık yolculuklar yapanlar veya işte çok terli gitmek istemeyenler için bisiklet kullanmama seçeneğine sahip olmak istiyorsanız, elektrikli bisiklet hızlandırıcı seçeneği çok önemlidir. Bununla birlikte, bisiklet sürmekten hoşlanıyorsanız ve daha sezgisel bir elektrikli bisiklete sahip olmak istiyorsanız, ideal olan motorlu modelleri tercih etmektir. Her iki türdeki ihtiyacı olanlar için ise her iki alternatifi olan bisikletlerden daha iyi bir şey olamaz.

Enerji Tüketimi Araştırın

Her halükarda seçim yaparken pil gücünü tanımlayabileceğiniz (düşük, orta veya yüksek) modelleri tercih edin. Bu, enerji tüketimini yönetmeyi kolaylaştıracaktır. İvmenin yanı sıra elektrikli bisiklet alırken tabii ki diğer önemli noktalara da bakmalısınız. 60 Volt 2000 Watt Hub motor seçerken güç kaynağının da dikkate alınmasında yarar vardır. Lityum iyon pille tasarlananlar en uygun olanıdır çünkü bu modeller hem hafif hem de daha fazla dayanıklıdır.

36V 350W Elektrikli Bisiklet Dönüşüm Kiti Çalışma Prensibi

36V 350W Elektrikli Bisiklet Dönüşüm Kiti Çalışma Prensibi

36V 350W elektrikli bisiklet dönüşüm kiti, klasik bisikletlerin elektrikli bisiklet modellerine dönüşümünü sağlayan bir üründür. Bu kitler farklı parçalardan meydana gelmiştir. Bunlardan birisi olan stator, temelde izole edilmiş tel bobinlerini çelik bir çekirdekte tutan yarıklara sahip bir metal halkadır. Akım daha sonra dönen bir manyetik alan oluşturmak için bu tellerden geçer. Rotor ise çekirdeğinde eşit aralıklarla yerleştirilmiş bir dizi iletken bulunan bir çubuktur. Çalışma sırasında rotor çekirdeği, stator sargıları tarafından üretilen manyetik alanla etkileşime girerek rotorun dönmesine ve tork üretmesine neden olur. Bu bileşenlerin tümü, normalde motoru korumak ve ısı üretimini kontrol etmek için tasarlanmış bir kutu veya muhafaza içine yerleştirilmiştir.

36v 350w elektrikli bisiklet dönüşüm kiti

36v 350w elektrikli bisiklet dönüşüm kiti

36V 350W Elektrikli Bisiklet Dönüşüm Kiti Nedir

Elektrik motorları iki farklı özellikle geliştirilmiştir. Bunlar; doğru akım (DC) ve alternatif akım (AC) elektrik motorlarıdır. Alternatif akım ile doğru akım motoru arasındaki en net fark, güç kaynağına ilave olarak hız kontrol yöntemidir. DC motorda, hız uygulanan gerilime göre değişir ve bu ilişki nispeten doğrusaldır, hız kontrolü ve hesaplamaları çok daha basit hale getirir. Alternatif akım elektrik motoru, hızlı voltaj ve akımın frekansı tarafından belirlenir ve hız, sadece verilen giriş gücünün frekansını değiştirmek mümkün olan bir frekans inverteri aracılığıyla ayarlanabilir. Fiyatları daha düşük olan AC motorlar sabit hızlı uygulamalarda daha çok kullanılır. DC motorlar genellikle değişken hız gerektiğinde basitlikleri için tercih edilir.

Voltaj Değişmemelidir

İki farklı tipte AC elektrik motoru vardır. Bunlar; senkron elektrik motoru ve endüksiyon (asenkron) motordur. Elektrikli indüksiyon motoru değişen manyetik alan, kendi armatürü (stator) içinde sargılar ile yapılır ve bu bobinlerde indüklenen akımlar yoluyla rotorun torku elde edilir. Asenkron motorlardaki rotor genellikle kendisine sağlanan frekanstan daha yavaş bir hızda döner ve çalışma sırasında tipik olarak bir “kayma” veya tam hız kaybı olur. Voltajdaki küçük bir değişiklik ise 36V 350W elektrikli bisiklet dönüşüm kiti üzerindeki performansı değiştirebilir. Yetersiz voltaj torku azaltır ve elektrik motorunun nominal hızını korumasını önleyebilir, aşırı voltaj ise torku artırır ve bu da başlatma sırasında hasara neden olabilir.

60 Volt 1000 Watt Hub Motor Çalışma Prensibi

60 Volt 1000 Watt Hub Motor Çalışma Prensibi

60 Volt 1000 Watt Hub motor, elektrik enerjisini mekanik enerjiye çevirmek için geliştirilmiş bir makinedir. Güç kaynağından aldığı elektriği kullanan bu motorlar, ekonomik, düşük maliyetli, temizlik ve kontrol basitliğine sahiptir. Her türlü yüke uygun olan bu motorlar, elektrikli bisiklet modelleri için de özel olarak tasarlanmıştır. Elektrikli bisiklet motorları tamamen çevre dostudur. Tek kullandıkları güç kaynağından aldıkları elektrik enerjisidir. Çevre dostu olan bu motorlar, atmosfere karbon salınımı yapmamakta, dolayısı ile çevreye herhangi bir zarar vermemektedir. Günümüzde ozon tabakasını, kirleten gazların emisyonundan kurtarmaya olan büyük ihtiyaç göz önüne alındığında, enerji tasarrufu ve çevreyi korumak için motorlu araçlarda elektrik motorları yaygın olarak kullanılmaktadır. Elektrikli bisikletlerde de bu motorlar kullanılmaktadır.

60 volt 1000 watt hub motor

60 volt 1000 watt hub motor

60 Volt 1000 Watt Hub Motor Sessizdir

Elektrikli bisikletlerde kullanılan bu motorların en önemli özelliklerinden birisi de sessiz olmalarıdır. Bu özellikleri ile gürültü kirliliği yapmaz. Elektrikli bisikletlerdeki motorların çalışması, elektromanyetizma ilkelerine dayanmaktadır. Bu nedenle, manyetik bir alanda bulunan ve elektrik akımıyla kesişen iletkenler, tork olarak adlandırılan bir güç olan mekanik bir gücün etkisine maruz kalmaktadır. Elektrik motorları hem doğru akım hem de alternatif akım ile üretilmektedir. Elektrikli bisikletlerde kullanılan motorlar ise doğru akım motorlarıdır. Çünkü enerjiyi aldıkları kaynaklar doğru akım güç kaynaklarıdır. Alternatif akım motorları doğru akım motorlarına göre daha ucuzdur ancak elektrikli bisikletlerde kullanılması mümkün değildir. Alternatif akım motorları her ne kadar yaygın olarak kullanılsa da bisiklet sektöründe kullanışlı değildir.

Elektrikli Bisikletler Ulaşım Aracıdır

Doğru akım, sürekli aynı yönde düzenli bir elektron akışının olduğu akımdır. Alternatif akım ise büyüklüğü ve yönü döngüsel olarak değişen akımdır. Yani, doğru akımın aksine bir elektrik akımı varyasyonu vardır. Elektrik motorları elektrikli bisikletin haricinde mikserlerde, uzaktan kumandalı arabalarında bulunur. Bu motorlar, elektrik enerjisini mekanik enerjiye dönüştürme temel prensibine sahiptir. 60 Volt 1000 Watt Hub motor da aynı prensipte çalışır. Elektrikli bisikletlerin kolay bir ulaşım aracı olarak kullanılmasını sağlayan bu motorlar, yenilenen teknolojileri ile tüm bisiklet kullanıcıları tarafından tercih edilmektedir.

Canlı Destek
Merhaba
ElektrikliMotor.com.TR