Genel Haberler

10S 36V 15ah BMS Lityum İyon Pil Paketi İçin Özellikleri Nasıldır?

10S 36V 15ah BMS lityum iyon pil paketi için üretilirken uzun ömürlü olmasına dikkat edilir. Mevcut lityum polimer pillerin ömrü yaklaşık 1.000 devirdir (şarj/deşarj). Pili tüm yıl boyunca haftada 5 gün kullanırsanız, pil yaklaşık 3 yıl dayanır. 3-4 yıl sonra pilin performansı düşer ve daha sık şarj etmeniz veya yenisini almanız gerekir.

Lityum İyon (Li-Ion) piller, daha yüksek güç yoğunluğu (150Wh/kg) ve çok daha hafif ağırlığa (36V/10A pil için 4kg) sahiptir. Sözde “hafıza etkisi” yoktur ve otomatik temizlemesi ayda yüzde 5 ila yüzde 10 ile düşüktür. Pil, geleneksel bir cep telefonu şarj cihazından biraz daha büyük bir şarj cihazıyla şarj edilir. Çoğu modelde bisikletten çıkarılmadan taşınabilir, ancak taşımak için de çıkarılabilir. Çerçevede yerleşik pil bulunan modellerde, pili şarj etmek için çıkarmak mümkün değildir.

10S 36V 15ah BMS Lityum iyon Pil Paketi icin 1

10S 36V 15ah BMS Lityum iyon Pil Paketi icin

10S 36V 15ah BMS Lityum İyon Pil Paketi İçin Şarj Edilebilir Mi?

Pil tamamen şarj olduğunda cihaz kapanır. Kısmi şarj yapmak mümkündür ve pil ömrü üzerinde olumsuz bir etkisi yoktur. Yani hafıza etkisi yoktur. Hafıza etkisi bir histerezis etkisidir: pil, özellikle kısmi döngülerde (akü tamamen boşalmadığında veya tamamen şarj olmadığında şarj edilmesi) önceki şarj ve deşarj döngülerini hatırlar. Bellek etkisi pil performansında düşüşe neden olabilir. Kullandığımız lityum iyon ve polimer pillerin hafıza etkisi yoktur, istediğiniz zaman veya ihtiyaç duyduğunuzda pili şarj edebilirsiniz.

Pil Kendi Kendine Boşalabilir Mi?

Lityum İyon piller ayda yaklaşık yüzde 5 ile 10 oranında kendi kendine boşalır. En yüksek performansı korumak için lityum polimer pillerin kullanılması gerekir, bu nedenle pili en az ayda bir kez şarj etmenizi ve kullanmanızı öneririz. Uzun süre saklanması gerekiyorsa, önce yüzde 40 ila yüzde 60 ile kısmen şarj edilmesi tavsiye edilmektedir. 10S 36V 15ah BMS lityum iyon pil paketi için elektrikli bisiklet modelleri için üretilmekte ve uzun  süreli kullanılabilmektedir. Lityum piller, oda sıcaklığında kuru bir yerde saklanmalıdır. Pil doğrudan güneş ışığına maruz bırakılmamalıdır. Pili aşırı sıcak bir ortamda saklamak, geri dönüşü olmayan hasara neden olabilir. Çok soğuk bir ortam da pil ömrünü kısaltır. Isının etkilerinden farklı olarak, bu geçici bir durumdur. Pildeki moleküller ısınır ısınmaz pil eski kapasitesine dönecektir.

Bir yanıt yazın