Genel Haberler

48 Volt 1000 Watt Hub Motor Su Geçirmez Özellikleri

48 Volt 1000 Watt Hub Motor su geçirmez elektrikli bisikletlerde kullanılan ürünlerden biridir. Elektrikli bisiklet, normal bir bisikletle hemen hemen aynı durumlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Suya dayanıklıdır ancak bu ürünlerin su geçirmez olmadığını bilmekte yarar vardır. Elektrikli bisikletleri kullanırken özellikle batarya bölümünü sudan korumak gereklidir. Motor ise eğer su geçirmez özelliğe sahipse herhangi bir sorun yaşamadan su birikintilerinin üzerinden elektrikli bisikletle gidilebilir. Ancak su geçirmez motora sahip elektrikli bisikletlerle derin bir suyun içinden geçmeye çalışmamalıdır. Eksi takdirde bisikletin birçok aksamının korozyon ile karşı karşıya kalabileceği unutulmamalıdır. Böyle bir durumla karşılaşmamak için de elektrikli bisikletin yağışta kullandıktan sonra özenle kurulanmasına dikkat edilmelidir.

hub motor 1

hub motor 1

48 Volt 1000 Watt Hub Motor Su Geçirmez Özelliği İle Öne Çıktı

Elektrikli bisikletlerin saklama koşulları kapalı mekanlarda ve kuru bir ortamdır. Ayrıca korozyona neden olabilecek ve elektrik bağlantılarının iletkenliğini azaltabilecek oksitlenmenin de önlenmesi gereklidir ve bunun için önlem alınmalıdır. Elektrikli bisikleti yağmur altında kullanırken özellikle motor çekişinin bisikletin kayma olasılığını artırabileceği bilinmelidir. Bu nedenle sürüş sırasında azami şekilde dikkat edilmelidir. Elektrikli bileşenlerin altına, özellikle yere daha yakın olan motora, tekerlek göbeğine veya merkez hareketine büyük miktarda su sıçrayabilecek su birikintilerine veya hendeklere girmekten kaçınılmalıdır. Gidilecek noktaya ulaşıldığında mutlaka elektrik temas noktaları biz bez yardımı ile temizlenmelidir. Kullanılacak bezin tamamen kuru olmasına dikkat edilmelidir.

Elektrikli Bisikletin Bakımı

Yağmurlu havalarda kullandıktan ve varış noktasına geldikten sonra pil çıkarılmalı ve pil tabanı ile tüm elektrik temas noktaları kurutulmalıdır. Bu sayede korozyon olasılığı tamamen ortadan kaldırılmış olmaktadır. Şiddetli yağmur altında kullandıktan sonra bisikleti tamamen kapatmak ve bisiklet kuruduğunda tekrar açmak en doğru yöntemdir. Motor, 48 Volt 1000 Watt Hub motor su geçirmez özelliğe sahip olsa bile elektrik kontakları için, silikondan yapılmış ve nemi yalıtmak ve korozyonu önlemek için tasarlanmış iletken olmayan gres yağı kullanılması önerilmektedir. İletken olmadığı için bu gres elektrik akımının akışını artırmamakta, bu da onu neme ve kire maruz kalan elektrik bağlantıları için ideal hale getirmektedir.

Bir yanıt yazın