Genel Haberler

60 Volt 2000 Watt Hub Motor Su Geçirmez Özellikleri

60 Volt 2000 Watt Hub motor su geçirmez özelliği sayesinde kirlenen aracın kolayca yıkanabilmesi mümkündür. Yağmurda bisiklet sürmek veya bisikletinizi yıkamak özen gerektirir. Elektrikli bisiklet de kirlendiğinde yıkanmalıdır. Su geçirmez motor sayesinde su elektrik sistemlerine zarar vermez. Elektrikli bisiklet, normal bir bisikletle hemen hemen aynı durumlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Ancak üreticiler suya dayanıklı ancak su geçirmez olmadığında hemfikirdir. Bu nedenle su geçirmez motor geliştirilmiştir. Sistemler fabrikadan iyi bir şekilde su geçirmez hale gelerek üretilmektedir. Elektrikli bisikletler neme karşı da dayanıklıdır.

En fazla dikkat edilmesi gereken ise elektrikli bisikleti veya pilini suya batırmamak, su basmış alanlardan geçmemek ya da yıkarken parçaları suya batırmamaktır. Elektrikli bisikletin hava koşullarından uzak, kapalı ve kuru bir ortamda saklanması tavsiye edilir. Ayrıca korozyona neden olabilecek ve elektrik bağlantılarının iletkenliğini azaltabilecek oksidasyon ve neme karşı direnci artırmak için bazı önlemler alınabilir.

hub motor

60 Volt 2000 Watt Hub Motor Su Geçirmez Özelliği İle Güvenlidir

Elektrikli bisikleti yağmurda kullanırken; bisikletin kayma olasılığını artırabileceğinden ekstra dikkat edilmelidir. Özellikle yere daha yakın olan motorda, tekerlek göbeğinde veya merkez hareketinde elektrikli bileşenlerin altına büyük miktarda su sıçrayabilecek su birikintilerine veya hendeklere girmekten kaçınılmalıdır. Varış noktanıza vardığınızda, elektrik temas noktalarını kuru bir bezle temizlemeniz ve kurulamanız gerekmektedir. Pili çıkarın ve tabanını ve tüm elektrik temas noktalarını kurutun. Yağmur şiddetliyse, elektrikli yardımı kapatmak ve sadece elektrikli bisiklet kuruduğunda tekrar açmak en iyisidir. Motor tercihinde su geçirmez olanlar arasından seçim yapılmalıdır.

Bisiklet Suya Girerse Kurutun

Elektrikli bisikletler su geçirmez motor ile geliştirilse bile yoldaki aşırı su birikintilerinin içine girilmemelidir. Su türdeki su birikintilerinin değil elektrikli bisikletlere otomobillere bile zarar verdiği unutulmamalıdır. 60 Volt 2000 Watt Hub motor su geçirmez özelliği ile tasarlanan bisikletler her ne kadar suya dayanıklı olsa da bataryaların su ile temas etmemesine özen gösterilmelidir. Elektrikli bisikletlerde gerektiğinde, yalıtıma ek olarak nemden de koruyan sıvı yalıtım bandı kullanılmalıdır. Şeffaf film, bisikletteki elektrikli bileşenlerin yağmurda korunmasına yardımcı olabilir.

Bir yanıt yazın