Genel Haberler

Elektrikli Bisiklet Özellikleri Nelerdir?

Bisikletlerin çevre dostu olduğu herkes tarafından biliniyor. Ancak son günlerde çevrede sıkça görülen elektrikli bisikletler ilgi çekmeye başladı. Pek çok kişi tarafından kullanılan elektrikli bisikletlerin özellikleri ve kaç para olduğu hakkında meraklılarına yardımcı olalım. Elektrikli bisikletler normal bisikletlerden farklı olarak pedal kuvvetine elektrik ile destek verilmesidir. Elektrik ile desteklenen pedal sürüş kolaylığı sağlayarak sürücüyü yormaz. Elektrikli bisikletler mortlu taşıtlar sınıfına girmediği bisiklet plaka, trafik sigortası ve sürücü ehliyeti gerektirmez. Elektrikli bisikletler şarj edilerek çalışır ve şarj kullanım süresi yaklaşık olarak 6-8 saat sürebilir. Motor gücü 250 W oluphız sınırı en fazla 50 km olabiliyor.

Elektrikli Bisiklet kullanmanın avantajları nelerdir?

Elektrikli bisikletler sahipleri tarafından iyi yorumlanıyor. Bunun sebebi elektrikli bisikletlerin pek çok avantajlı tarafları bulunuyor. Bu avantajlardan bazılarını şöyle sayabiliriz:

  • Kısa mesafeli vesaitlere hızlı ulaşım sağlaması
  • Trafik sonu yaşanmaması
  • Sürüş kolaylığı ile yorucu olmaması
  • Akaryakıt gibi masrafı olmaması
  • Ekonomik elektrik tüketimi olması
  • Çevre dostu olması

Elektrikli bisikletleri kullanmayı tercih edenlerin yorumları bu pisiklerden çok memnun oldukları yönündedir.

Elektrikli Bisiklet fiyatları nedir?

Pek çok kişi tarafından beğenilerek kullanılan küçük ulaşım aracı olan elektrikli bisikletler markalarına göre farklılık gösteriyor. Daha konforlu ve özellik farklarına göre elektrikli bisikletlerin fiyatları ortalama olarak on 2000 TL ile 150,00 TL arasında farklılık gösteriyor.

Bir yanıt yazın