Genel Haberler

Elektrikli Bisikletlerin Max Hızı Kaç?

Günümüzde birçok kişinin kullandığı zorlu İstanbul trafiğinde adeta bir kolay ulaşım haline gelen elektrikli bisikletler birçok yaşamını kolaylaştıran hale geldi. 16 yaşına giren bir genç çok kolay bir şekilde bu bisiklete sahip olabilmektedir. 2021 senesine kadar ehliyet gerekmeyen elektrikli bisikletlerde artık m sınıfı ehliyet ve ruhsatı zorunlu hale gelmiştir.

Elektrikli Bisikletle Ne Kadar Hızlı Gidebilirim?

Her geçen gün teknolojinin gelişmesiyle beraber elektrikli bisiklete revizyon işlemi getirildi. İlk çıkan bisikletler saatte 40 ve 50 km yol kat edebilirken son yıllarda kendini yenileyen daha üst modellerde ise saatte 80 ve 100 km hızla gitmek artık çok kolay oldu. Bilinmesi gereken bir konu akü ile çalışan elektrikli bisiklet üretici firmalar tarafından bazı testlere tabi tutulmaktadır. Maksimum 100 km’ye kadar gidebilse de yapılan test sonuçlarında durum biraz daha farklı olabiliyor.

Elektrikli bisikleti kullanan kişilerin kilo ağırlığı büyük etki yapmaktadır. Örneğin 80 kiloda olan birisi saatte bu bisikletle 80 km civarında gittiği gözlenmiştir. Kilo ne kadar artarsa bisikletin alacağı hız o kadar düşmektedir.

Mantis 481 Kablolu.280

Elektrikli Bisikleti Nasıl Daha Hızlı ve Verimli Kullanabilirim?

1- Öncelikli olarak bu araçlarla yük taşımayın bu sizin saatteki hızınızı oldukça azaltacaktır.

2- Elektrikli bisikleti tek kişi kullanın ve 2 kişi olarak binmeyin.

3- Yokuşlu yolları kullanmamayı özen gösterin.

4- Eğer yokuşlu yol kullanmak zorunda kalınacaksa yarım gaz ile çalıştırın ve pedal çevirin böylece daha az elektrik enerjisi harcayıp tasarruf etmiş olursunuz.

Bir yanıt yazın