10S 36V 20ah BMS Lityum İyon Pil Paketi İçin

10S 36V 20ah BMS Lityum İyon Pil Paketi İçin

10S 36V 20ah BMS lityum iyon pil paketi için elektrikli bisikletlerdeki önemli parçalardan biridir. Zaman zaman elektrikli bisikletinizin pilini değiştirmeniz gerekir. Elektrikli bisiklet almak isteyen alıcıların en büyük korkularından biri, sıradan bisikletlerden farklı bileşenlerin bakımı ve değiştirilmesidir. Lastikler, fren balataları, zincirler, bunların hepsi piyasada kolayca bulunur. Elektrikli bisikletin pilini değiştirmek çok önemli bir an ve bu deneyimin kolaylaştırılması sadece markaya değil, ürünün kendisine de güvenilirlik kazandırıyor. Bu, satın almada belirleyici bir faktör olabileceği gibi, elektrikli bisikletin halkın günlük yaşamına kesin olarak girmesinde de belirleyici olabilir.

10S 36V 20ah BMS Lityum iyon Pil Paketi İçin Değişim Zamanı

Bir elektrikli bisikletin pili, cep telefonları ve dizüstü bilgisayarlar gibi daha aşina olduğumuz diğer elektronik cihazların pilinde olduğu g

10s 36v 20ah bms lityum i̇yon pil paketi i̇çin

10s 36v 20ah bms lityum i̇yon pil paketi i̇çin

ibi düşüş belirtileri gösteriyor. Elektrikli bisiklet modellerinde pilin üretici tarafından belirtilen zamanlarda şarj edilmesi gereklidir. Pilin ömrünün tükettiği de eskisi gibi kilometre yapılmaması ile anlaşılır. Hızlanma veya tırmanma gibi daha güçlü talep durumunda pil kendini kapatabilir.

Ama bu kayıp birdenbire mi olur? Hayır. Piller, ürünü kullanmanın imkansız olduğu uç noktalara evrilen bir süreçte eskir. Markadan bağımsız olarak lityum pil, ilk iki yılda şarj kapasitesinin ortalama yüzde 15’ini kaybederken sonraki yıllarda bu yüzdeyi artırıyor. Lityum iyon pilin faydalı ömrü için öngörülen yaklaşık 600 yük döngüsünü tüketene kadardır. Pil bu şarj döngüsü sayısına ulaştığında, özerkliği yeni pile göre çok azalır ve bu nedenle kullanım ömrünün sonuna geldiği düşünülebilir. Bir pil yaklaşık 300 yeniden şarj döngüsünü destekler ve benzer şekilde kapasitesinde kademeli bir düşüş yaşar.

Pil Değiştirme Zamanı Kullanıcıya Göre Değişir

İlk kapasitesinin yüzde 40’ını kaybetmiş bir pil, artık bir kullanıcıya hizmet vermeyebilir, ancak bu kapasiteyle günlük yolculuklarını gerçekleştirebilen bir başkası için faydalı olabilir. Böylece her kullanıcının pili değiştirme zamanının geldiğine dair farklı bir algısı olacaktır. Tahmini pil şarj döngüleri, kullanım yoğunluğuna, sıcaklığa, titreşimlere, şarj cihazı kalitesine vb. bağlı olarak değişebilir. Elektronik aksamın kendisi bozulabilir ve lehimi gevşetmeye başlayabilir. Bu durumda 10S 36V 20ah BMS lityum iyon pil paketi için gerekli satın almalar yapılmalıdır.

Yazar Hakkında

Yorum Yap