Genel Haberler

Fren Diski Özellikleri

Fren diski, adından da anlaşılacağı gibi elektrikli bisikletlerin fren aksamıdır. Elektrikli bisiklet, gerektiğinde spor, gerektiğinde de günlük trafik sıkışıklığından kaçmak için tercih edilen önemli bir taşıt haline gelmeye başlamıştır. Trafik, özellikle büyük şehirlerde yaşayanlar için günlük hayatın bir parçasıdır ve stres nedenidir. Elbette Anadolu şehirlerindeki yollarda da bisikletler önemli bir ulaşım aracıdır. Hele elektrikli olduğunda bir yerden bir yere çok daha zahmetsiz bir şekilde gidilmesini sağlar.

Elektrikli bisikletin hibrit bir araç olduğu belirtilir. Çünkü pedallarla, bir motorla veya her ikisini birden kullanarak çalışır. Bu, pil bittiğinde tur bisikleti olarak da kullanılabildiği için yürüyemeyeceğiniz anlamına gelir. Elektrikli bisikleti satın alırken, ürünün özelliklerini ve işlevlerini, avantajlarını ve dezavantajlarını bilmeniz gerekir.

203mm disk 1

Kaliteli Fren Diski İle Güvenli Sürüş

Elektrikli bisikletler genel olarak modern bir tasarımın yanı sıra üç farklı hıza ve kurşun pillere sahiptir. Bu araçlarda pedal çevirmenin daha yumuşak olması için motor bir yardımcı araçtır. Ancak, özellikle tırmanışlarda pedalların yardımına ihtiyaç duyulur çünkü tek başına motorun kullanılması ısınmasına neden olabilir. Elektrikli bisikletlerin frenlerinde güvenliğin üst seviyede olması gereklidir. Saatte 25 kilometre hızla giderken fren yapılırken yumuşak bir duruş önemlidir. Bunu sağlayan da elektrikli bisikletlerdeki fren diski aksamıdır.

Elektrikli bisikletlerin çevreyi kirletmesi, gürültü kirliliğine neden olması mümkün değildir. Ekolojik olarak tasarlanan elektrikli bisikletlerin kolay şarj edilebilme özelliği vardır. Çünkü bisikletin bataryasının çıkarılması söz konusudur. Bu sayede elektrikli bisikleti dışarıda bırakıp bataryanın doldurulması mümkündür. Farklı jant büyüklüklerinde tasarlanan elektrikli bisikletleri her yaştan insan kullanabilir. Kullanabilmek için bisiklet sürmeyi bilmek yeterlidir.

Kasksız Yola Çıkmayın

Elektrikli bisikletler farklı kullanımlar için tasarlanmıştır. Örneğin bir dağ elektrikli bisiklet ile zorlu koşullarda bisiklet sürmek mümkündür. Ancak yine de zirvelere çıkmak için pedal gücünün gerekli olduğu unutulmamalıdır. Şehir içi elektrikli bisikletler de genellikle şehir içi ulaşım için tercih edilir. Bu bisikletleri kullanmak için gerekli olan tek aksesuar kasktır. Ehliyet, sigorta ve benzeri zorunluluklar olmadan kullanılan elektrikli bisikletlerin maksimum hızları saat 25 kilometre olarak sınırlandırılmıştır.

Bir yanıt yazın