Genel Haberler

36 Volt 350 Watt HUB Motor Çalışma Prensibi

36 Volt 350 Watt HUB Motor, nesneleri harekete geçirebilecek fiziksel bir kuvvet uygulama potansiyeline sahiptir. İlk bakışta basit gibi görünen bu kavram, bir elektrik motorunun çalışmasını açıklayan fikirdir. Bunun mümkün olabilmesi için, elbette çekme ve itme yeteneği ile mıknatıs kullanımı gereklidir.

Özetle, bu motorun çalışması için elektromanyetik alanlarla birleştirilmiş doğal mıknatıslara ihtiyaç duyduğu söylenebilir. Çalışma prensibi basittir. Cihazın içinde rotor adı verilen bir parçanın içine yerleştirilmiş bobine vardır. Akü de motora bağlanır. Bobin, aküden aldığı elektrik enerjisini elektromıknatıs haline getirir ve doğal mıknatısların meydana getirdiği alanla itme sürecine girerek rotorun dönmesine neden olan bir elektromanyetik alan yaymaya başlar.

Kutupların bir hizalama bulması durumunda rotorun hareketinin durdurulacağı bilinmelidir. Bobinin sunduğu polariteyi tersine çevirme sayesinde bu istenmeyen problemin önüne geçilir. Bu ters çevirme, güç kaynağınızdan kaynaklanır ve ayrıca cihazın tipini belirlemekten sorumludur.

36 Volt 350 Watt HUB Motor 1

36 Volt 350 Watt HUB Motor 1

36 Volt 350 Watt HUB Motor Özellikleri

Kullanılan elektrik akımının türü ile ilgili olarak, iki farklı türü vardır: Bunlar, alternatif ve doğru akım olarak adlandırılır. Alternatif akımlı elektrik motoru, normalde en çok kullanılan tiptir. Bunun nedeni, alternatif akımın, akışındaki değişimi doğal olarak saniyede birkaç kez tersine çevirmesi ve Hertz (Hz) birimini almasıdır. Bu, cihazın çalışmasının kesintiye uğraması için gerekli olan direk itmesini önler.

Doğru akımlı elektrik motoru ise alternatif akım çok verimli olmasına rağmen, elektrikli bisikletler için çok daha uygundur. Zaten aküler doğru akım üretir. DC motor bu nedenle tek seçenek olabilir. Bu tür bir cihaz aküden elektrik çeker. Bu akım kendi kendine değişmediğinden, ters çevirme işlemi, elektromıknatısın içine takılması gereken ve anahtar olarak bilinen bir parça tarafından gerçekleştirilir.

Elektrik Motorunun Avantajları

Elektrik motorları önemli bir yeniliktir. Elektrikli motorlar çok daha az sayıda bileşene sahiptir ve bu da zaman içinde arızalı olabilecek parçaların sayısını önemli ölçüde azaltır. Ek olarak, cihazı korumak için gereken zaman ve kaynak miktarı da azaltılır. Bu gerçekleri hesaba katarsak, 36 Volt 350 Watt HUB Motor, daha yüksek bir güvenilirliğe sahiptir.

Bir yanıt yazın