Genel Haberler

48 Volt 1000 Watt Hub Motor Çalışma Prensibi

48 Volt 1000 Watt Hub motor, elektrikli bisiklet modelleri için geliştirilmiş bir üründür. Elektrik motorları; işlevi elektrik enerjisini mekanik enerjiye dönüştürmek olan makinelerdir. Taşıma kolaylığı, ekonomi, düşük maliyet, temizlik ve kontrol basitliğini birleştirmek için yaygın olarak kullanılır. Ek olarak, basit bir yapıya ve her türlü yüke kolay adaptasyona sahiptirler. Bu nedenle, büyük hidroelektrik türbinlerden cihazlara kadar her yerde olduğu gibi, bu ekipmanın bir kısmını her gün bulacak ve hatta kullanacaksınız. Hatta eğer bir elektrikli bisikletiniz varsa zaten bu motoru kullanıyorsunuz demektir. Piyasada bulabileceğiniz birçok elektrik motoru türü vardır. Ancak bunları üç ana gruba ayırabiliriz. Bunlar, alternatif akım motorları (AC) , doğru akım motorları (DC) ve evrensel motorladır (AC ve DC).

hub motor 1

hub motor 1

48 Volt 1000 Watt Hub Motor ne İşe Yarar

Bu motorların elektrik akımı, içlerinde meydana gelen elektronların akışıyla ilgilidir ve bu akışın yönü, akımın alternatif mi yoksa sürekli mi olduğunu belirleyen şeydir. Alternatif akım motorlarında, alternatif elektrik akımları ile hareket eden bobinlerin ürettiği manyetik alandan dönmesi için bir mıknatıs yerleştirilir. Doğru akımda (DC), elektronların akışı, negatif kutuptan (itme uygulayan) pozitif kutba (çekim uygulayan) tek bir yönde hareket eder. Elektrikli bisikletlerde kullanılan motorlar doğru akım motorudur. 48 Volt 1000 Watt motor ise elektrikli bisikletin daha güçlü olmasını sağlar. Bu da özellikle tepelerin tırmanılması durumunda bisikletin daha kolay bir şekilde kontrol edilmesini getirir.

Elektrik Motoru İle kolay Sürüş

Elektrikli bisikletlerin 48 Volt 1000 Watt Hub motor ile tasarlananlarında sürüş biraz daha keyiflidir. Kullanılan DC motor elektrik enerjisini mekanik enerjiye dönüştürür. En yaygın türler, manyetik alanların ürettiği kuvvetlere bağlıdır. Bir doğru akım (DC) motorunun çalışma prensibi, bir manyetik alan tarafından uyarılan bir akım iletkenidir ve bu mekanik kuvvete, “torka” neden olur. Bu tork bisikletin daha hızlı bir şekilde sürülmesini sağlar. Ayrıca elektrikli bisikletler sessizdir. Herhangi bir atık madde üretmedikleri için de çevreye duyarlıdır. Elektrikli motorun aküsünün belli dönemlerle şarj edilmesi gerektiği de unutulmamalıdır.

Bir yanıt yazın