Genel Haberler

60 Volt 1000 Watt Hub Motor Çalışma Prensibi

60 Volt 1000 Watt Hub motor, elektrik enerjisini mekanik enerjiye çevirmek için geliştirilmiş bir makinedir. Güç kaynağından aldığı elektriği kullanan bu motorlar, ekonomik, düşük maliyetli, temizlik ve kontrol basitliğine sahiptir. Her türlü yüke uygun olan bu motorlar, elektrikli bisiklet modelleri için de özel olarak tasarlanmıştır. Elektrikli bisiklet motorları tamamen çevre dostudur. Tek kullandıkları güç kaynağından aldıkları elektrik enerjisidir. Çevre dostu olan bu motorlar, atmosfere karbon salınımı yapmamakta, dolayısı ile çevreye herhangi bir zarar vermemektedir. Günümüzde ozon tabakasını, kirleten gazların emisyonundan kurtarmaya olan büyük ihtiyaç göz önüne alındığında, enerji tasarrufu ve çevreyi korumak için motorlu araçlarda elektrik motorları yaygın olarak kullanılmaktadır. Elektrikli bisikletlerde de bu motorlar kullanılmaktadır.

hub motor sourc

60 Volt 1000 Watt Hub Motor Sessizdir

Elektrikli bisikletlerde kullanılan bu motorların en önemli özelliklerinden birisi de sessiz olmalarıdır. Bu özellikleri ile gürültü kirliliği yapmaz. Elektrikli bisikletlerdeki motorların çalışması, elektromanyetizma ilkelerine dayanmaktadır. Bu nedenle, manyetik bir alanda bulunan ve elektrik akımıyla kesişen iletkenler, tork olarak adlandırılan bir güç olan mekanik bir gücün etkisine maruz kalmaktadır. Elektrik motorları hem doğru akım hem de alternatif akım ile üretilmektedir. Elektrikli bisikletlerde kullanılan motorlar ise doğru akım motorlarıdır. Çünkü enerjiyi aldıkları kaynaklar doğru akım güç kaynaklarıdır. Alternatif akım motorları doğru akım motorlarına göre daha ucuzdur ancak elektrikli bisikletlerde kullanılması mümkün değildir. Alternatif akım motorları her ne kadar yaygın olarak kullanılsa da bisiklet sektöründe kullanışlı değildir.

Elektrikli Bisikletler Ulaşım Aracıdır

Doğru akım, sürekli aynı yönde düzenli bir elektron akışının olduğu akımdır. Alternatif akım ise büyüklüğü ve yönü döngüsel olarak değişen akımdır. Yani, doğru akımın aksine bir elektrik akımı varyasyonu vardır. Elektrik motorları elektrikli bisikletin haricinde mikserlerde, uzaktan kumandalı arabalarında bulunur. Bu motorlar, elektrik enerjisini mekanik enerjiye dönüştürme temel prensibine sahiptir. 60 Volt 1000 Watt Hub motor da aynı prensipte çalışır. Elektrikli bisikletlerin kolay bir ulaşım aracı olarak kullanılmasını sağlayan bu motorlar, yenilenen teknolojileri ile tüm bisiklet kullanıcıları tarafından tercih edilmektedir.

Bir yanıt yazın