Genel Haberler

36 Volt 500 Watt Hub Motor Su Geçirmez Özellikleri

36 Volt 500 Watt Hub Motor Su Geçirmez özelliği ile elektrikli bisikletlerin her tür hava koşullarında güvenli bir şekilde kullanılabilmesine imkan sağlamaktadır. Bilindiği gibi pedal çevirme konusunda ekstra yardıma sahip olmak, özellikle ekonomik olarak söz konusu olduğunda iyi bir fikirdir. Elektrikli bisiklet de pedaldaki bu takviyeye hizmet etmektedir. E-bisiklet olarak da bilinen elektrikli bisikletler, pil sistemi ve elektrik motoruna sahip ortak mekanik parçalara sahip bisikletlerdir. Bu nedenle, tüm elektrikli bisiklet sistemini de bilmelisiniz.

Piyasada, ön veya arka tekerlek göbeklerinde veya yerleşik merkez hareketinde motorlarla donatılmış elektrikli bisiklet modelleri vardır. Güç konusunda en az 250 Watt olan modelleri tercih etmek iyi bir fikirdir. Bu sayı, çeşitli arazi türleriyle yüzleşmek için pedallara iyi bir ekstra güç sağlar. Elektrikli bisikletlerde İki tip motor vardır. Bunlar; fırçalı, ve fırçasızdır. Fırçasız tip, daha dayanıklı ve daha sessiz olduklarından ve yüksek pedal verimliliği sağladığından elektrikli bisikletlerde daha çok kullanılır.

hub motor 1

36 Volt 500 Watt Hub Motor Su Geçirmez nasıl Çalışır?

Elektrikli bisiklet motorlarında en iyi seçim, 200 ila 1000 şarj arasında dayanabileceğini garanti eden bir sistem türü olan lityum iyon pilli olanıdır. Lityum piller ayrıca daha hafiftir ve daha dayanıklıdır. Blirli bir şarj seviyesine ulaştıklarında her zaman yeniden şarj edilmeleri gerekmez. Kurşun pilli modeller bulsanız da, artık üretilmiyorlar. Çünkü diğer dezavantajlarının yanı sıra çok ağır ve çok dayanıklı değiller.

Elektrikli bisikletler ayrıca iki tür elektrikli tahrik kullanımına sahip olabilir. Pedelec olarak da adlandırılan yalnızca yardımlı pedalı (PAS) kullanan modellerin yanı sıra kolun içine yerleştirilmiş gaz kelebeği olan modeller vardır. Parçadaki sensörler aracılığıyla krank üzerinde birkaç tur yaptığınız anda destekli pedal devreye girer. Yani bu durumda motordan yardım almak için mutlaka pedal çevirmelisiniz. İkinci tip gaz pedalında ise pedal çevirmeden sadece elektrik sisteminden faydalanabilirsiniz.

Yağmur Çamur Dinlemeyin

Elektrikli bisiklete 36 Volt 500 Watt hub motor su geçirmez takıldığında, yağmurlu havalarda bile kullanmaya devam edebilirsiniz. Motor su geçirmeyeceği için ıslanması gibi bir durum söz konusu değildir.

Bir yanıt yazın