Genel Haberler

E-Bike Sahibi Olmanın Faydaları Nelerdir

E-bisiklet olarak da adlandırılan elektrikli bisikletler, elektrik motorlarının bir kombinasyonu ile çalıştırılan bisiklet türleridir. Sürücünün pedal çevirme gücünü kullanan küçük elektrikli bisikletlerden (elektrik destekli bisikletler), mopedlere daha yakın olan daha güçlü elektrikli bisikletlere kadar çeşitli elektrikli bisiklet türleri vardır. Sürücünün pedal çevirme yeteneğini korumak için tüm elektrikli bisikletler bunu yapmaz.

Elektrikli bisikletler şarj edilebilir piller kullanır ve hafif bisikletler için 25-32 km / saate (16-20 mph), güçlü bisikletler için 45 km / saate (16-20 mph) kadar hızlara ulaşabilir. 45 km hızla hareket edebilirsiniz. 28 mph hızı aşan hızlarda seyahat edebilirsiniz. Almanya gibi bazı ülkelerde popülerlik kazanmaktadır ve Çin gibi fosil yakıtlı mopedler ve scooterlardan ziyade geleneksel bisikletlerden pazar payı kazanıyor.

Elektrikli Bisiklet Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

2019 anket sonuçlarına göre Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki motosiklet satışları elektrikli bisikletler hariç tüm kategorilerde geriledi. Öyleyse neden bu kadar çok insan manuel bisikletten elektrikli bisiklete geçiyor? Elektrikli bisikletlerin çekiciliği nedir? Temel olarak, elektrikli bisiklet kullanmanın bisiklet sürmeye göre birçok avantajı vardır.

Ulaşım: A noktasından B noktasına gitmek için bisiklet kullanıyor musunuz? Belki daha çevre dostu bir hisle arabanın kontağını kapattınız. Bisiklete binme, yürümekten daha hızlıdır ve hatta yoğun trafikte araç kullanmaktan daha hızlıdır. Elektrikli bisikletler, standart elektrikli olmayan bisikletlere göre hedeflerine daha hızlı ulaşım sağlar.

Egzersiz: Standart bir bisiklet yine de iyi bir egzersizdir, ancak aynı çabayla uzun mesafelere seyahat edebildiğiniz için elektrikli bisiklet kullanmak daha eğlencelidir. Elektrikli bisikletler, düşük etkili dayanıklılık oluşturmak için harika bir egzersiz olmaktadır. Bu, vücuda daha az hasar ve daha az stres anlamına gelir. Eğitimin bir adım daha ileri gitmesi gerektiğini düşünüyor musunuz? Elektrikli bir bisikletiniz olması, bir elektrik sistemi kullanmanız gerektiği anlamına gelmez. % 100 insan deneyimi olması için elektrik sistemini kapatma seçeneğinin her zaman olduğunu unutmayın.

Eklem Bölgelerine Kolaylık: Bisikletler, egzersiz yapmak isteyen ancak eklemleri üzerinde daha az etkisi olan ve pedal çevirmesi kolay olanlar için harika bir seçenektir. Sorun, küçük tepelerin bile sürüş kalitesini istenen bir zorluğa dönüştürebilmesidir. Ya bu küçük itme kuvveti ve pedallar vücudunuza ve hatta size zarar verirse? Elektrikli bir bisiklete sahip olmak, mevcut bisikletinize küçük bir turbo boost düğmesi eklemek gibidir ve ihtiyacınız olduğunda size ekstra güç sağlar.

Çoğu insan bisiklete binmeyi sever çünkü dışarıda vakit geçirmeyi, temiz havanın ve güneşin tadını çıkarmayı severler. Bir e-bisiklete sahip olduğunuzda, aynı deneyimi daha da iyi yaşarsınız. Çoğu insan, yerleşik bir pille çalışan motor asistanına sahip olduğu için uzun mesafeli bisiklet sürmek için elektrikli bir bisiklet kullanmayı tercih ediyor.

Bir yanıt yazın