Genel Haberler

Elektrikli Bisiklet Kullanım Rehberi

Elektrikli Bisiklet Kullanımı

Elektrikli bisikletler, son dönemlerde araç olarak en çok rağbet gören ürünlerden bir tanesidir. Kullanım kolaylığı ve hızı ile hem trafikten uzak kalmanızı sağlarken hem de rahat ve konforlu yapısı sayesinde gün içerisinde dilediğiniz tüm noktalara kolaylıkla ulaşmanıza yardımcı olur. Bisikletler, geçmişten bugüne dek kullanım açısından talep gören bir üründür. Bu talepler göz önüne alınarak gün içerisinde de aktif olarak kullanabilmeniz için elektrik aracılığı ile çalışan ürünler geliştirildi. Ergonomik yapısı ve katlanabilir özellikleri sayesinde gönüllere taht kuran elektrikli bisikletlerin kullanımı oldukça kolay ve basittir. Elektrikli bisikletler, 15 ila 20 derecedeki eğimleri kolaylıkla zorlanmadan tırmanabilirler. Gidecek olduğunuz uzun yolları benzin ve mazot derdi olmadan hem spor yaparak hem de keyifli bir şekilde yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

Elektrikli Bisiklet Bataryası Ne Kadar Süre Dayanıklıdır?

Elektrikli bisiklet almayı düşünen insanların en çok sorduğu sorulardan bir tanesi bataryanın kullanım süresidir. Tüm elektronik aletlerde kullanım ömrünün fazla olması ve gün içerisinde tüm seyahatlerinizi tamamlayabilmesi için şarj oldukça önemli bir unsurdur. Seçmiş olduğunuz modele göre şarj dayanıklılığı değişkenlik gösterebilir. Popüler olan ve sıklıkla tercih edilen, şarj dayanıklılık süresi de 1 ila 10 saat arasında değişebilen lityum ve iyon, lityum ve polimer gibi 220W elektriğe sahip ev içerisinde ve çeşitli noktalarda kolaylıkla şarj edilebilen bu modeli tercih ederek gün içerisinde dilediğiniz tüm noktalara kısa süre içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz.  Şarj kullanım süresi genel olarak 600 ila 800 ortalamadır. 600 ila 800 kez şarj ettiğiniz zaman rutin bakımları dışında batarya değişimini de yaptırmanız bisikletinizin uzun süreli kullanımı için oldukça önemlidir. Aynı zamanda bilinmesi gereken en önemli noktalardan bir tanesi elektrikli bisikletlerin bataryası soğuk havaya karşı dayanıklı değildir. Ev dışarısında bulunan bisikletler, soğuk havalarda şarj dayanma süresinin belirli bir kısmını tamamlar. Şarjınızın kısa süre içerisinde bitmesini istemiyorsanız oda sıcaklığında muhafaza etmeniz hem bisikletiniz hem de sizin işlerinizin aksamaması açısından önem arz eder.

Elektrikli Bisikletlerin Ağırlığı

Elektrikli bisikletlerin, kullanım sıklığı günden güne artması sebebiyle herkesin ihtiyacına cevap verecek nitelikte üretimler yapılıyor. Bu üretimler arasında iyileştirilen en önemli nokta ise bisikletlerin ağırlığıdır. Çoğu insanlar, ağır bisikletlerde seyahat edemez ve daha hafif bir bisiklete ihtiyaç duyarken, kimi insanlarda bu durumun tam tersine ağır bisiklet kullanmaktan hoşlanırlar. Ağırlık, bisikletin bir yerden farklı bir noktaya taşınırken de rahat etmeniz açısından oldukça önemlidir. Elektrikli bisiklet satın almadan önce, bisikletlerin ağırlık kapasitesini bilmenizde fayda vardır. Sahip olduğunuz vücut ağırlığınız, teknik özellikler noktasında yer alan menzil ve güç değerleri kısmında belirtilen rakamlar ile doğru orantılı olmalıdır. Aksi takdirde vücut ağırlığınızı kaldıramayan bisikletlerin kullanımında çeşitli problemler yaşayabilirsiniz.

Elektrikli Bisiklet Özellikleri Nelerdir?

Teknolojinin gelişmesi ve bu ürünlere olan talebin artması ile beraber ürün özellikleri de her geçen gün değişiyor ve gelişiyor. LED göstergesi teknolojiye ayak uyduran ve elektrikli bisikletlerde ihtiyaç duyulan en önemli araçlardan bir tanesidir. LED gösterge sayesinde bisikletinizin seyir halindeyken hızını, batarya durumunun güncel halini (bu sayede şarjın bitmesine yakın durumlarda müdahale ederek şarj etme imkanınız bulunur.), USB şarj etme özelliği ve tüm bunların yanı sırada ufak bir bagaj bölmesi bulunur. Uzun yollarda kullanılan bisikletlerde ışık olmayan noktalarda ışığa ihtiyaç duyulur. Daha güvenli bir sürüş için bisikletlerde ışık özelliği de mevcuttur. Kötü hava şartlarından en az şekilde etkilenmeniz adına da çamurluk detaylarına da yer verilmiştir. Bisiklet satın almadan önce bu özelliklere dikkat etmenizde fayda vardır.

Elektrikli Bisiklet İle Hayatınızı Kolaylaştırın

Elektrikli bisikletler her alanda kişilere fayda sağlıyor. Bisikletlerin, park etme sorunu olmadığından dolayı, gün içerisinde dilediğiniz yerlere park problemini düşünmeden gidebilirsiniz. Sağlık açısından büyük faydası olan elektrikli bisikletler gün içerisinde egzersiz yapmanıza da imkan tanıyor. Kalabalık şehirlerde yaşayan insanların en çok karşılaştığı sorunlardan bir tanesi trafik problemidir. Günün her an her saati bir araba ile seyahate çıktığınız zaman trafik ile karşı karşıya kalmanız olağandır. Ancak bisikletlerin sağladığı ve hayatın önemli ölçüde kolaylaşmasına yardımcı olduğu en önemli noktası ise trafikten uzak kalmanızı sağlar.

Bir yanıt yazın