Genel Haberler

Pedal Asistan Sistemi PAS Özellikleri

Pedal asistan sistemi PAS, elektrikli bisikletleri klasik bisikletlerden ayıran bir teknolojik üründür. Elektrikli bisiklet modellerindeki pedal asistan sistemi, daha kolay pedal çevirmenize ve daha hızlı hareket etmenize yardımcı olmak için motordan güç sağlayan bir üründür. Pedal desteğini açtığınızda ve destek seviyenizi seçtiğinizde, pedal çevirdikçe motor belirli bir seviyede güç çıkışı sağlayacaktır. Bu, sürüş sırasında hafif bir itme gibi gelebilir. Pedal asistan sistemi, motordan güç almanın yanı sıra binicilerin pedal çevirmesini gerektirdiğinden gaz modundan farklıdır. Gaz kelebeği modu, pedal çevirmeyi gerektirmez ve bisikleti ileri hareket ettirmek için yalnızca motoru kullanır.

PAS pedal Asistan sensor 1

Pedal Asistan Sistemi PAS Nasıl Çalışır?

Elektrikli bisikletler, pedal asistan sistemi ile donatılmıştır. Seviye 0 yardım sağlamaz, seviye 1 en düşük yardım seviyesidir ve seviye 4 ya da bazı modellerdeki seviye 5, en yüksek seviyedir. Bir sürücü sadece biraz güç harcamak istiyorsa veya pil aralığını genişletmek istiyorsa, seviye 1 ve 2 pedal desteği önerilir. Bu seviyeler, sürücülerin kolayca hızlanmasını sağlayan bir motor çıkışı sağlayacaktır. Seviye 3, tepelere güç vermek veya binicilerin düz zeminde 15 kilometreye ulaşmasına yardımcı olmak olmaktadır. Seviye 4 ya da 5 motor çıkışının maksimum gücünü sağlar ve biniciler 25 kilometre hıza ulaşabilir. Bu değişen pedal desteği seviyeleri, sürücünün pedal çevirmeye kıyasla motordan ne kadar güce güvendiğini belirler. Daha yüksek destek seviyeleri, pil şarjının daha fazlasını kullanır ve şarj döngüleri arasındaki mesafeyi azaltabilir.

Pedalın Yararları Nedir?

Pedal asistan sistemi, tüm biniciler için faydalıdır çünkü daha uzağa, daha hızlı sürmelerine, tepeleri aşmasına ve fiziksel sınırlamaların üstesinden gelmelerine olanak tanır. Pedal desteğinin seviyesini değiştirme özgürlüğü ile sürücüler ne kadar egzersiz yapmak istediklerine, ne zaman kendilerini zorlamak istediklerine karar verebilirler. Pedal Asistan Sistemi PAS, elektrikli bisiklet kullanıcılarının daha zorlu arazilerde rahat sürüşün yanı sıra bisikletteki mesafelerini ve sürelerini uzatmalarına yardımcı olur. Bir bisiklet kullanıcısının başlangıç ​​fiziksel seviyesi ne olursa olsun, pedal asistan sistemi, kullanıcıları aktif olmak için daha fazla zaman harcamaya teşvik edebilir. Zamanla, seçilen pedal desteği seviyesi 4. seviyeden 2. seviyeye düşebilir ve biniciler kendi destek seviyelerinde kolayca bulabilecektir.

Bir yanıt yazın