Genel Haberler

Pedal Asistan Sistemi Su Geçirmez PAS Özellikleri

Pedal asistan sistemi su geçirmez PAS, elektrikli bisikletlerdeki pedal yardım sistemidir. Elektrikli bisiklet kullanıcıları, pedal çevirmek zorunda olduklarını bilmelidir. Elbette bu çevirme hareketi klasik bisikletlerdeki gibi büyük efor sarf ederek olmaz ancak yine de pedal çevirmeden belli bir hıza ulaşmak mümkün değildir.

Pedal asisten sistemi, elektrikli bisikletin kullanım rahatlığını ve kolaylığını getirir. Elektrikli bisikletlerde maksimum desteklenen hız saatte 25 kilometredir. Elektrikli bisikleti 80 kilogramlık bir sürücü ile eko modunda kullanmak mümkündür. Teoride, Watt ne kadar yüksek olursa, seyahat edebileceğiniz mesafe o kadar büyük olur.

PAS pedal Asistan sensor 1

Pedal Asistan Sistemi Su Geçirmez PAS İle Kolay Sürüş

Elektrikli bisikleti kullanırken dikkate alınması gereken birkaç faktör vardır. Bunlardan biri bisikletin ağırlığıdır. Ağırlık ne kadar büyükse, bisikleti hareket ettirmek için o kadar fazla enerji gerekir.

Motor kalitesi de önemli bir ayrıntıdır. Akıllı, iyi düzenlenmiş bir motor enerji tasarrufu sağlar ve menzili artırır. Motorlar ayrıca bisiklet programına göre ayarlanmıştır. Örneğin, bir şehir bisikleti, bir dağ bisikletinden farklı konfigürasyonlara sahip olacaktır.

Çevre de önemlidir. Parkurun kalitesi ve eğimi, rüzgar ve sıcaklık da elektrikli bisikleti kllanırken dikkat edilmesi gereken ayrıntılar arasında yer alır.

Piller elektrikli bisikletten kolayca sökülebilir. Koruma sistemini açmak için sadece anahtarı kullanmanız yeterlidir.

Günümüzde çoğu pilin tamamen şarj olması için yaklaşık 4,5-5 saate, yüzde 80’i için 3 saatten az bir süreye ihtiyacı vardır. Pedal Asistan Sistemi Su Geçirmez PAS kalitesinin avantajı da kullanıcı için önemlidir.

Elektrikli Bisiklet Sürmenin Kuralları Var

Güvenliğiniz için ister elektrikli ister normal bisiklet sürerken daima kask takılmalıdır. Kayıtlı bir elektrikli bisiklette tam bir kask zorunlu olabilir. Elektrikli bisikletler için herhangi bir sigortaya ihtiyaç yoktur.

Elektrikli bisikletlerdeki motor hem de akü suya dayanıklıdır. Bu nedenle ıslak koşullarda sürüş için herhangi bir sorun yoktur. Elektrikli bisikletin suya dayanıklı olması nedeniyle normal bir bisikleti yıkar gibi yıkamak mümkündür. Ancak kesinlikle yüksek basınçlı su kullanılmamalıdır. Pedal asistan sistemi su geçirmez PAS sisteminin de yıkanması söz konusudur. Elektrikli bisikletleri yumuşak bir fırça ve bir bisiklet temizleyicisi yardımıyla yıkayabilirsiniz. Yıkama işlemi bittiğinde bisikleti suyla durulamak yeterlidir. Sonrasında bisikleti kurulamak gereklidir.

Bir yanıt yazın