Genel Haberler

48V 1000W Elektrikli Bisiklet Dönüşüm Kiti Özellikleri

48V 1000W elektrikli bisiklet dönüşüm kiti, klasik bir bisikleti e-bisiklete çevirmek için geliştirilmiştir. Elektrikli bisikletin dönüşümü, bisiklet kullanıcıları tarafından da yapılabilmektedir. Örneğin küçük tekerlekli, ön disk frenli ve geniş gidonlu bir dağ bisiklet, elektrikli bisiklete dönüştürülebilmektedir. En yaygın olanı dağ bisikletlerini dönüştürmektir. Ancak çerçeve sağlam olduğu ve standart bir alt takıma sahip olduğu sürece başka bir bisiklet türü kullanılabilir. Ekstra ağırlığa veya torka dayanacak kadar güçlü olmayacağından, karbon fiber çerçeveli veya parçalı bir bisikletin kullanılması tavsiye edilmemektedir. Geniş gidonlu bisikletler daha iyidir çünkü tüm aksesuarları ve ışıkları takmanız için size bolca yer bırakmaktadır. Ön disk frenli bisiklet ile dik yokuşlarda durmak daha kolay olacaktır.

Elektrikli Bisiklet Kiti

Elektrikli Bisiklet Kiti

48V 1000W Elektrikli Bisiklet Dönüşüm Kiti İle Dönüşüm

Bisikleti elektrikli yapmak için öncelikle bir elektrikli bisiklet dönüştürme kiti seçilmelidir. Kitler cıvatalıdır ve gaz kelebeği, hız kontrolü ile göbek motorlu tekerlek içermektedir. Bazıları ayrıca göstergeler, göstergeler ve fren kolları ile birlikte gelir, ancak bu öğeler gerekli değildir. Kit ile gelen tekerleğin boyutu, bisikletteki tekerleklerle aynı olmalıdır. Dişlilerin konumu nedeniyle ön tekerleği değiştirmek arka tekerleği değiştirmekten çok daha kolaydır, bu nedenle göbek motorunun ön tekerlek üzerinde olduğu bir kit tercih edilmelidir. Çoğu durumda, kit bir pil ile birlikte gelmez. Ancak kurulum kolaylığı için aynı üreticiden pil ve dönüştürme kitini satın almak en iyisidir.

Pilin Voltajı Kite Uyumlu Olmalı

10 veya 20Ah (Amper-saat) kapasiteli 36 veya 48 voltluk bir akü seçilmelidir. Elektrikli bisikletlerde kullanılmak üzere yapılmış bir pil satın alınmalıdır, çünkü şarj aletiyle birlikte gelecek ve kurulumu çok daha kolay olacaktır. Pilin voltajı ile kapasitesi, dönüştürme kit ile tam olarak uyumlu olmalıdır. Akü voltajı ne kadar yüksek olursa, bisikletin sahip olduğu güç o kadar fazla olmaktadır. Elektrikli bisiklet sürerken hız ve rahatlık sağlamak için 36 veya 48V pil seçilmelidir. Pilin kapasitesi, bisikletin aralıksız ne kadar kullanılabileceğini belirlemektedir. Tüm parçalar monte edildikten sonra 48V 1000W elektrikli bisiklet dönüşüm kiti ile iyi bir elektrikli bisiklete kavuşmak mümkündür.

Bir yanıt yazın