Genel Haberler

Tesla Markasının Elektrikli Bisikleti Nasıl Olurdu?

Tesla  Markasının Elektrikli Bisikleti Nasıl Olurdu?

Elektrikli otomobilleri ile bir dünya markası haline gelen Tesla markası son dönemlerde elektrikli bisiklet çalışmalarını sürdürüyor. Elektrikli araçlara olan talep her geçen gün artmasından dolayı elektrikli bisiklet üretmeyi düşünen Elon Musk bu alanda çeşitli çalışmalar yapıyor. Her açıdan ele alındığı zaman normal otomobillerden daha kullanışlı olan elektrikli otomobillerin gelecekte pek çok noktada kullanılacağı söylentiler arasında yer alıyor.

Aynı zamanda elektrik enerjisi ile çalışan araçlar arasında sadece otomobiller değil, kamyon, scooter ve bisikletlerde gün geçtikçe çoğalıyor. Elektrikli bisikletler, trafiği önlemeye yardımcı olan ve hızlı bir şekilde dilediğiniz tüm noktalara ulaşmanızı sağlayan ve sağlık açısından da birçok faydası olan bir araçtır. Tesla markası, insanlara büyük fayda sağlayan elektrikli bisikletlerin üretimden sonra, insanlara ne gibi faydalar sağlayacağını ve bisikletin görünümünün ne şekilde olacağını derleyerek araştırmalarını ortaya koyuyor. Tesla markası bir elektrikli bisiklet üretmiş olsaydı görünüm ve özellikleri şu şekilde olurdu;

  • Tesla markası, internet üzerinden bir elektrikli bisiklet yayınlıyor. Bu elektrikli bisiklet görünüm olarak diğer bisikletlerden oldukça farklıdır. Teknolojik gelişmeler detaylı olarak düşünülmüş olmakla birlikte tasarımda da bisiklete ayrı bir görünüm kazandırılmıştır.
  • LiDAR sensörü olarak bilinen sensör sayesinde, bisiklet yan, arka ve ön kısımlarda koruyucu görevi gören bir bariyer oluşturuluyor. Bisiklet ile sürücü seyir halindeyken yolda mevcut olan tümsek, taş ve benzeri gibi insana zarar verecek unsurlar karşısında uyarıcı etkenler devreye girerek kullanıcı uyarılıyor.
  • Tesla markası tekerleklerde de değişikliğe giderek özel jant sistemi kullanmıştır. Özel jant sistemlerinde ki bulunan teller ve amortisörler sürüşün daha yumuşak olmasına olanak sağlıyor.

tesla

Normal Elektrikli Bisiklet Özellikleri Nelerdir?

Dünyanın birçok yerinde kullanılan elektrikli bisikletler birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Tesla markasının çalışmalarını sürdürdüğü elektrikli bisiklet ile normal bir bisiklet arasında çeşitli farklar bulunuyor. Normal bir elektrikli bisikletin özellikleri şu şekildedir;

Normal elektrikli bisikletler Tesla’nın çalışmalarını sürdürdüğü bisikletten oldukça farklıdır. Görünüm olarak normal bir bisikleti andıran bir yapısı mevcuttur. Elektrikli bisikletlerde LİDAR sensörü kullanılmaz. Lidar sensörü yerine, bisikletin ön kısmında bulunan panel mevcuttur. Bu panelde, herhangi bir tehlike durumuna karşın uyarıcı sensör yer almaz.

Normal bisikletlerde bulunan ekran panelinde kaç kilometre yol gittiğiniz, bisikletinizin şarjının ne kadar kaldığı gibi çeşitli bilgilendirmeler yer alır.

Normal bisikletlerde ayna ve benzeri gibi aksesuarlar muhakkak takılmalıdır. Uyarıcı bir sistemi olmamasından dolayı kaza riski ile karşı karşıya kalınabilir.

Normal elektrikli bisikletler, yokuş ve engebeli noktaları tek bir hamlede çıkamayabilir.

Normal bisikletler Tesla’nın sunmuş olduğu bisiklete göre şarj süresi yaklaşık 7 ila 8 saat arasında değişkenlik gösteriyor.

Normal bisikletlerde bisikletin ön ve arka kısmında herhangi bir bariyer mevcut değildir.

Tesla markasında tekerleklerin genişliği sabittir. Normal bisikletlerde ister daha geniş isterseniz de daha ufak çaplı tekerleği olan bir elektrikli bisiklet tercih edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın