Genel Haberler

13S 48V 40ah BMS Lityum İyon Pil Paketi İçin hangi Özelliklere Sahip?

13S 48V 40ah BMS lityum iyon pil paketi için elektrikli bisikletler içindir. Lityum iyon teknolojisi oldukça canlı olduğu kanıtlanmıştır. Lityum iyon hücrelerden oluşan pillerin temel özelliği, uzun hizmet ömürleri, bellek etkisinin olmaması (anot ve/veya elektrolitin bozulması) ve büyük hacimsel enerji yoğunluğudur. Ayrıca, daha büyük kapasite, kısa devre akımı, voltaj veya her ikisini aynı anda aramak için farklı hücre birliktelikleri ve formatlarında üretilebilmeleri, ekonomik olarak uygulanabilir hale gelmiştir.

Teknoloji, farklı amaçlar için pil imal edilmesine izin vermektedir. Bu piller yüksek bir deşarj oranına sahip şekilde tasarlanmıştır. Dronlar, elektrikli bisiklet modelleri ve diğer araçlarda bu piller kullanılmaktadır.

13s40a 1

13S 48V 40ah BMS Lityum İyon Pil Paketi İçin Kullanışlıdır

Lityum şarj edilebilir piller temel olarak Lityum-Polimer (Li-Po) ve Lityum-İyon (Li-İyon) olarak adlandırılan iki konfigürasyonda mevcuttur. Her pilin üretici tarafından belirlenen nominal voltajı, kapasitesi ve deşarj ve şarj akımı limitleri vardır. Bu teknolojideki bir pil, hücreninkilerle uyumlu bir kapasitans ve eşik voltajı ve birkaç miliohmluk eşdeğer bir seri direnç (ESR) ile büyük bir kapasitör olarak modellenebilir.

Li-Po ve Li-Ion hücrelerinin voltajı, teknolojiye bağlı olarak değişmektedir. Pillerin nominal kapasitesi Wh cinsinden verilmelidir, ancak kapasiteyi Wh cinsinden elde etmek için nominal voltajla çarpılması gereken genellikle mAh veya Ah cinsinden verilir. Şarj, deşarj ve kısa devre akımı oranı üretici tarafından tanımlanır ve mA, A veya hatta C olarak, nominal kapasitenin bir katı olarak verilebilir.

Piller Özel Olarak Geliştirilmiştir

13S 48V 40ah BMS lityum iyon pil paketi için tasarlanırken bu piller genellikle çok çeşitli proje gereksinimlerini karşılamak için birleştirilir. Lityum pillerin şarj edilmesi belki de en çok dikkat edilmesi gereken noktadır, çünkü hücrenin ömrü doğru şarja bağlıdır. Her pilin sıcaklık kısıtlamaları vardır. Lityum piller de farklı değildir. Daha eski hücreler çok sınırlı çalışma sıcaklıklarına sahipti, daha modern genel amaçlı hücreler -20 ila 60 derece arasında çalışabilir. Özel kullanım için olan diğerleri farklı bir aralığa sahip olabilir. Elektrikli bisikletler özel kullanıma girmektedir ve piller buna göre geliştirilmiştir.

Bir yanıt yazın