Genel Haberler

Rad Power Bisiklet 150 Milyon Dolarlık Yatırım, Büyük Genişleme Planlarını Açıkladı

Dünyanın en büyük eBike markalarından biri) toplam 150 milyon dolarlık bir azınlık yatırımı açıkladı. Yeni yatırım turu Counterpoint Global (Morgan Stanley), Fidelity Management & Research Company, The Rise Fund ve T. Rowe Price Associates tarafından tavsiye edilen diğer hesaplar tarafından yönetildi. Daha önce Rad Power Bikes’e yatırım yapmış olan Durable Capital Partners LP ve Vulcan Capital de bu tarihi yeni yatırım turuna katkıda bulundu.

Morgan Stanley gibi büyük deneyimli yatırımcı şirketlerden gelen yeni finansman ve destek taahhüdü ile Rad Power Bikes, bisiklet geliştirme planlarını hızlandırmak için uzmanlıklarına güvenmeyi umuyor. Rad Power Bikes’ın kurucusu ve CEO’su Mike Radenbaugh tarafından yapılan açıklamada:

Başarılı, uzun vadeli yatırımları ile tanınan bu prestijli yatırımcı grubuyla çalışmaktan ve mobilitenin geleceği için vizyonumuzu paylaşmaktan heyecan duyuyoruz. Ürünlerimize olan talep, her yıl en çılgın tahminlerimizi geride bıraktı ve bu ortaklık, müşterilerimizin bize sevdiklerini söylediklerinden daha fazlasını yaratırken şirket içi inovasyonu hızlandırmamıza yardımcı oluyor. 2021 ve sonrasında neler sunacağımızı herkesin görmesini bekleyemiyorum. “

Dünyanın En Çok Tanınan eBike Markalarından Biri İçin Devam Eden Büyüme:

2015 yılında kurulan Rad Power Bikes, ilk olarak amiral gemisi elektrikli bisikletleri RadRover Electric Fat Tire bisikletiyle adından söz ettirdi. Rad Power Bikes, piyasaya sürülmelerinden bu yana, çok çeşitli bisikletçiler için aralarından seçim yapabileceğiniz 11 benzersiz modelle Kuzey Amerika’daki en popüler eBike markası haline geldi. Her gün 200.000’den fazla benzersiz sürücünün Rad Power Bikes ekipmanına bindiği tahmin edilmektedir ve Rad Power Bikes, dünya çapında 30’dan fazla ülkede büyük bir eBike markasıdır.

Bu yeni finansmanla Rad Power Bikes, genişleme planlarını hızlandırmayı ve dünya çapında Rad Power Bikes’ın popülaritesini daha da artırmayı umuyor. Halihazırda Rad Power Bikes için çalışan 325 çalışanıyla, şirketin şu anda belirlediği en büyük hedeflerden biri, 2021’in sonuna kadar şirket ekibinin boyutunu iki katından fazla artırmaktır. Rad Power Bikes, Kuzey’de yaşayan yeni adaylarla görüşmeye başladı. Amerika, Avrupa ve Asya bölgeleri.

Bir yanıt yazın