Genel Haberler

Türk Menşeli Ürünler 45 Ülkeye Satılıyor

69 bin 700 elektrikli bisiklet ihracatı yapan Motoder, Avrupa’da Öne Çıkıyor

Motosiklet ve Elektrikli Bisiklet Üreticiler Derneği (MOTODER) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bekir Müjdeci, Türkiye’nin 69 bin 700 elektrikli bisiklet ihracatı yaptığını ve bu sayı ile Avrupa’da piyasanın önde gelen ülkeleri olan Portekiz, Polonya ve Bulgaristan ile Türkiye’nin yarıştığını söyledi.

“Türkiye 39 Milyon Dolarlık Satış ile Büyük Oyuncular Arasında Yer Alıyor”

Bekir Müjdeci, bu satışlardan toplamda 39 milyon doların üzerinde bir gelir elde edildiğini de sözlerine ekledi. Bu rakamlar ile birlikte yerli ve milli katma değeri yüksek ürün pazarında Portekiz, Polonya ve Bulgaristan gibi ülkeler ile yarışan Türkiye’nin büyük oyuncular arasında bulunduğunu söyledi.

Türk Menşeli Ürünler 45 Ülkeye Satılıyor

Müjdeci “MOTODER olarak desteklediğimiz elektrikli bisiklet sektöründe yapılan yatırımların karşılığında, Türk Menşeli ürünlerin hali hazırda 45 ülkeye ihracatının yapıldığını görüyoruz. Özellikle AB standartlarında yapılan yüksek kalite yerli üretim ve bu standartlara uygun belgelendirmeler ile Avrupa pazarında ülkemize her geçen gün yeni pazar kapıları açılmıştır. Bu pazarın büyümesinde en büyük etken, bireylerin elektrikli bisiklete olan taleptir. Ayrıca AB ülkelerinin son dönemde yakından takip ettiğimiz verilerine göre, salgın başladığından bu yana elektrikli bisiklet yollarının alt yapısına 1 milyar Euro’dan fazla para harcamaları ve 2 bin 500 kilometreden fazla ilave bisiklet yolları yapmalarını başlıca sebepler arasında gösterebiliriz” dedi.

 

Bir yanıt yazın