Genel Haberler

Türkiye’nin Elektrikli Bisiklet Şarj İstasyonu Haritası

Elektrikli bisikletlerin kullanımının artmasıyla kullanıcılarında şarj yeri ihtiyacına çeşitli çözümler üretilmeye başlandı. İstanbul, Ankara gibi kentlerde elektrikli bisikletlerin şarj gereksinimleri için pek çok yer göze çarpıyor. Özellikle İstanbul’da pek çok belediye elektrikli bisikletler için şarj noktaları belirleyerek bu bisikletlerle uzun yolculuk yapan bisiklet tutkunlarına kolaylık sağlıyor. Şu an için katlanabilir elektrikli bisikletler de İstanbul metrobüslerin uzun yıllardır şarj yapılacak yerler var. Aynı zamanda İstanbul’da pek çok benzin istasyonunda elektrikli bisiklet şarj dolum alanları bulunuyor.

sarj

Elektrikli bisikletlerin şarj haritasını veren bir web sitesine baktığımızda da karşımıza çok ilginç sonuçlar çıkıyor. Özellikle İstanbul’un elektrikli şarj potansiyelinin çok büyük olduğu gözlemleniyor. Benzinciler ve çeşitli şarj bölgelerini göz önünde bulundurduğumuzda bir elektrikli bisikletçinin İstanbul’da yola çıktığında kendine çok kolay şarj yerine bulabileceğini görebiliyoruz.

Fakat durum diğer illerde ise o kadar iç açıcı görünmüyor. Özellikle Ankara ve İzmir hariç diğer illerde şarj istasyonun bulunmadığı gözlemleniyor. Bazı illerde ise ilginç şekilde hiç şarj istasyonu bulunmuyor. Bu yıl ülkemizde ve dünyada elektrikli bisiklet satışlarının hızla yükseldiğini göz önünde bulundurduğumuzda özellikle belediyelere ve devletin kamu kuruluşlarına büyük iş düşüyor. Elektrikli bisiklet tutkunları özellikle rahatça uzun yol bisiklet yolculuğu yapabilmek için şarj bölgelerinin çoğalmasını can-ı gönülden istiyor. Önümüzdeki yıllar da bakalım bu talepler yerine getirilecek mi sorusu devam edeceğe benzerken görünün tablo elektrikli bisiklet dünyasının kazanacağı yönünde.

Türkiye’nin Elektrikli Bisiklet Şarj İstasyonu Haritası” ile ilgili yorum;

  1. Ahmet dedi ki:

    Ben katlanır bisikletimle uzun yol yapıyorum, 2022 eylül ayında artvi istanbul yaptım, sorun şarj yapacak yer yok, dışarıda çadırımda kalamıyorum, şarj için otelde kalmak zorundasın, ortalama 500tl ödedim, şimdi, mardin urfa, g. Antep, adana akdeniz ve Ege sahilden İstanbul’ yapmak istiyorum, en büyük sorun malesef şarj etmek.

Bir yanıt yazın