Genel Haberler

Elektrikli Bisikletlerin Yüksek Fiyatları Gündemde

Akü dolum hızlarının artmasıyla elektrik bisiklete rağbet git gide artarken kullanıcılar için bu bisikletlerin yüksek fiyatları da konuşulmaya ve eleştirilmeye başlandı. Özellikle konforlu ve rahat olması, aynı zamanda sağlık yönünden de faydaları olması nedeniyle pek çok insan bir hevesle elektrikli bisiklet almaya karar verirken birden bire karşılarında gördükleri yüksek fiyatlarla hevesleri kırılıyor.

İyi bir elektronik bisiklet 2.000 dolardan satışa sunulurken sizlere bu bisikletlerin neden yüksek fiyatlarda olduğunu özelliklerini belirterek açıklayalım. Üç adımda incelemek gerekirse

Batarya,

Elektrik motoru,

Kontrol sistemi,

Elektrikli bisikleti pahalı yapan detaylar olarak gösteriliyor.

carraro e mtb kifuka x 27 5 jant 10 vites erkek z

Uzmanlar ise elektrikli bisiklet seçerken bazı konulara dikkat etmeniz konusunda kesinlikle uyarıyor. Batarya yaşına dikkat edilmesi gerektiğini belirten uzmanlar batarya yaşının ileri bir tarihte olmasını tercih etmediklerini açıklıyor. Ayrıca motorların aksine elektrikli bisikletlerin kolayca şarj edilemediğini ve birkaç saat sürdüğünü belirten uzmanlar 1000 şarj döngüsü ve 3000 şarj döngüsü bulunan bisikletlerin bulunduğunu ve performans açısından iyi olduğu için 3000 şarj döngülü bisikletlerin daha pahalı olduğunu ifade ediyorlar.

Bir diğer detay olarak motorlara da dikkat çeken uzmanlar elektrikli bisikletlerin genellikle 36 V pil kullandığını belirtirken 48, 52 ve 72 v ile çalışan motorlarında bulunduğunu ve bu motorların daha iyi verim sağladığını ifade ediyorlar. Fakat bu özellikler yükseldikçe elektrikli bisiklet fiyatlarındaki yükselişte kaçınılmaz oluyor. Bu da müşterilerin canını sıkıyor.

Bir yanıt yazın