Genel Haberler

ABD’deki Elektrikli Scooter Yasaları ve Düzenlemeleri

Elektrikli scooterlarla ilgili yasalar konusunda kafanız karıştıysa endişelenmeyin – öyle görünüyor ki, milletvekillerinin kendileri de dahil olmak üzere Kuzey Amerika’nın çoğu da öyle. Adlandırma bile kafa karıştırıcı – sadece bu makale elektrikli scooterlara atıfta bulunduğunda açık olmak gerekirse, scooter olarak da adlandırılabilecek küçük, step-thru motosiklet tipi nesneler değil, kickcooters olarak da bilinenleri kastediyoruz.

Genellikle belirli şehir yetkilileri tarafından, yalnızca söz konusu şirketin elektrikli scooter’larının dağıtımına ve kullanımına izin veren özel olarak yetkilendirilmiş kiralamalardır.

US e scooter law 1

Kendi elektrikli scooterınızın kullanımıyla ilgili kurallar ve yönetmelikler, yasalara uyduğunuzdan emin olmak için yerel araştırmaya ihtiyaç duyar.

Peki ya yaşadığınız veya çalıştığınız yerde kendi elektrikli scooter’a sahip olmanın ve onu kullanmanın rahatlığından hoşlanıyorsanız? Ne yazık ki, elektrikli scooter yasasının durumu Amerika Birleşik Devletleri’nde daha yeni ortaya çıkmaya başlıyor ve eyaletten eyalete ve hatta şehirden şehre değişiyor.

Bir yanıt yazın