Genel Haberler

Elektrikli Kick Scooter Tercihi Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Elektrikli Kick Scooter Tercihi Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Son yıllarda sokaklarda sıkça gördüğümüz, oluşan ihtiyaç sebebiyle talebin arttığı bir üründür kick Scooter. Öyle ki yakın mesafelerde, iş ve okula giderken, yolda yürümek istemediğiniz güzergâhlarda insanların hayat standartlarını yükselten bir ürün haline geldi.

Önceleri sadece elektriksiz ve çocukların kullanabileceği bir araç olan Scooter lar, gelişen teknolojiyle birlikte elektrikli olarak, sadece çocukların değil, yetişkinlerinde kullanabileceği bir araç olmuştur. Özellikle büyük şehirlerde trafiğin ve park sorunun çok yoğun olduğu bölgelerde Scooter insanlar için tam bir can suyu diyebiliriz. Yalnız bu güzel ve özel ürünü alırken dikkat etmemiz gereken bazı noktalar vardır. Bu yüzden Scooter alırken zorlanmayacağınız bir yazıyı sizler için hazırladık.

Şarj Süresi Ne Kadar?

Bir kick scooter alırken ilk dikkat edilmesi gereken özellik şarj sistemidir. Çünkü elektrikli Scooterlar benzinle çalışmazlar. Tıpkı telefon gibi şarj etmeniz gerekir. Ancak bu şarj kısa sürede dolabilmesinin yanı sıra çok uzun süre dayanabilen olmalıdır.

Scooterlarda şarjın dayanıklılığı kaliteli bir motora sahipseniz, ona göre şekillenir. Kick scooter bu ürünlerin en iyileri arasında yerini alır. En az şarj süresi 3,5 saat olabilen scooterin, maksimum süresi ise 5 saattir. Toplamda 25 kilometre yol kat edebilen kick Scooter sizi yolda bırakmadan varmak istediğiniz yere ulaştırır.

Motor Gücü Nasıldır?

Scooter alırken diğer dikkat edilmesi gereken husus ise motorun watt gücüdür. Çünkü bu güç sayesinde üzerindeki ağırlığı kolaylıkla taşıyabilir. Üzerine wattının üstünde bir yük bindiğinde yerinden kıpırdamaz hatta motor arızalanabilir.

Kick scooterların motoru  250W dır. Kendisi 11 kilo olan kick sooterın bu watt gücüyle sizi rahatlıkla taşıyabildiğini görebilirsiniz.

Taşıma ve Tırmanma Kapasitesi Özelliği

Genel olarak Scooterlar 100 kiloya kadar taşıyabilirler. Bu taşıma en üst seviyedir, bu nedenle motorunuz zorlanabilir. Ancak kırılma meydana gelmez. Uzmanlara göre iki kişi aynı anda binmesi biraz tehlikeli olabilir. Bu yasak olmasa da dikkat açısından önemlidir.

Garanti kapsamı

Scooterların şirketlerine göre garanti süreleri değişebilir. Bu nedenle ürünü alırken mutlaka garanti süresinin ne kadar olduğu hakkında bilgi edinmelisiniz. Bunun yanında hangi durumlar meydana gelirse garanti kapsamına girer? Bu konuda da geniş bilgi edinmeniz sizin için daha yararlı olacaktır.

Elektrikli Kaykay Kimler İçin Uygundur?

Scooterlar yani günümüz ismiyle kaykaylar, her yaş için uygun olarak yapılmıştır. Ancak yukarıda belirttiğimiz gibi iki kişi binilen durumlarda çok dikkat etmek gerekir. Bu dikkat iki kişinin kilosu, boyudur. Çünkü süren kişi arkada ve boyu kısaysa bu bir kazaya neden olabilir. Bunun yanında yayaların bulunduğu yerlerde çok hızlı olmamak, otoyola girmemek gerekir. Bunlar dışında herhangi bir olumsuz özellikleri yoktur. Aksine Scooterlar insanların hayatlarını kolaylaştırmak için yapılmışlardır.

Bir yanıt yazın