Genel Haberler

Elektrikli Scooter Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Elektrikli Scooter Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Elektrikli scooterlara artan talep, şehir hayatında artan trafik ve ulaşım zorlukları ve etrafta dolaşma arzusu ile beraber ortaya çıkmıştır.

İnsanların bugünlerde elektrikli scooterları sevmesinin birçok nedeni var. Okula, işe veya başka bir yere gitmekte çok zaman kazandırıyor. Ekonomik, çok fazla enerji ve yakıt maliyetinden tasarruf sağlıyor. Bu sebeple sıklıkla tercih ediliyorlar.

Sportif elektrikli scooterlar, iki tekerlek üzerinde hareket eden araçlardır. Bu nedenle, yeterli yük taşıma kapasitesiyle birlikte hız ve hareketlilik içeren rahat ve hoş bir kullanım sunarlar. Çevre dostu elektrikli scooterlar, şarj edilebilir bir motora sahip çevre dostu araçlardır.

Elektrikli scooter trendi, sloganı ile 7-70 yaş arası birçok yeni elektrikli scooter kullanıcısı oluşturarak sektörün büyümesinde ve tanıtımında rol oynamaktır. Martı scooter kiralama sistemi ile aynı firmadan ucuz, eğlenceli ve çevre dostu bir yolculuğun tadını çıkarabilirsiniz.

Kısa ve orta mesafelerde eğlenceli olan elektrikli scooterlar, yaş grubuna, kullanıcı ağırlığına ve modeline bağlı olarak km/s 25 kadar hızlanabilmektedir. Elektrikli scooterın süresi motora bağlı olarak 5 saate kadar değişir ve elektrikli scooterın hız çıkışı, ürünün tasarımına ve modeline bağlı olarak 250 watt’a kadar çıkar. Elektrikli scooterın pil ömrü, ne kadar süredir kullanıldığına bağlıdır.

Şarj veya pil, elektrikli scooter için en önemli ve en çok dikkat edilmesi gereken yedek parçadır. Bu nedenle elektrikli scooter seçiminde güvenilir ve kaliteli markaların ürünlerini tercih etmeniz önerilir. Scooterınızda bazen yedek parça sorunları meydana gelebilir. Bu tarz durumlarda en iyi hizmeti ve geri dönüşü almak için doğru bir scooter seçimi yapmış olmanız gerekiyor.

Elektrikli Scooter Hakkında Teknik Bilgiler

Elektrikli scooterlar günümüzün yüksek teknolojilerini kullanan ergonomik ve fonksiyonel yapıları sayesinde oldukça pratiktir. Alüminyum alaşımlı malzemelerden yapılmıştır ve hafiftir. Genellikle 1140 x 1080 x 500 mm ebatlarında yapılan ve birçok yere rahatlıkla sığan elektrikli scooterlar, taşıma ve depolama için kullanıcılarına büyük kolaylık sağlıyor.

Fren sistemi, elektrikli scooterların önemli bir parçasıdır. Disk fren sistemi yaygın olarak kullanılmaktadır ve bu fren kontrol sistemi sizi güvende tutacaktır. Elektronik hız ve mesafe göstergesi, hız sabitleyici, LED aydınlatma sistemi, korna, fren lambası, pil göstergesi gibi özel tercihler içerisinde yer almaktadır.

Elektrikli scooter söz konusu olduğunda, birçok insan bugün hala çocuk modellerini düşünüyor. Çünkü scooterlar hayatımıza ilk önce oyuncak olarak girdi. Bugün 100 kg’a kadar yük kapasitesine sahip scooterlar var. Elbette, 100 kilogramdan biraz daha ağırsanız, scooterınız kırılmaz, ancak performansı kolayca düşebilir. Bununla birlikte, scooter kullanan bir yetişkinseniz, bu kendinizi daha rahat hissetmenize yardımcı olacaktır.

Belki de en önemli detaylardan biri tırmanma kabiliyetidir. Bugün 20 derece tırmanabilen scooterlar var. 15 derecenin altına düşmezseniz, kendinizi ortalama 13 kiloluk scooterınızı yokuş yukarı taşıma zahmetinden kurtaracaksınız. Maalesef çok dik yokuşlarda yapacak bir şey yok.

Elektrikli Scooter Hangi Yaş Grubu İçin Uygundur?

Marka, model ve kullanıcının ağırlığa göre değişir. Dünya çapındaki üreticiler 6 yaşından büyük her kullanıcı birbirinden farklı teknik ve fiziki özelliklerde elektrikli scooter üretiyor. bu sebeple tereddütsüz ve güvenle elektrikli scooter tercih edebilirsiniz.

Elektrikli Scooter Fiyatları

Günümüzde talep gören elektrikli scooterlar çeşitli marka model ve yapılarda üretilmekte ve döviz hesabı olarak satılmaktadır. Fiyatlar, motor performansına, pil ömrüne, şarj kapasitesine ve ek aksesuarlara bağlı olarak farklı fiyat aralıklarında değişmektedir. Size en uygun elektrikli scooterı bulmak için araştırmanızı tavsiye ederiz.

Bir yanıt yazın