Genel Haberler

Curtiss One Ön Sipariş ile Satışlara Başladı

Curtiss One Ön Sipariş ile Satışlara Başladı: İlk Etepta Üretilecek Modeller 115 bin dolardan satışa Çıkarıldı

Curtiss One geçtiğimiz aylarda ön sipariş ile satışa sunuldu. Curtiss Motorcycles’in tasarımını yaptığı elektrikli motosiklet, siyah ve turuncu ağırlıklı renkleri ile oldukça fazla beğeni aldı. Modern bir yapısı olmasına karşın içinde eski tip unsurları da barındıran Curtiss One, kullandığı ayaklıkla bile bir farklılık yarattı.

Alt kısmında 16.8 kWh’lik bir bataryası bulunan Curtiss One, 193 kg ağırlığında. Bataryanın konulduğu alan özel malzemeler ile güçlendirilmiş. Darbelere karşı dayanıklı olan bu alanda ve gövdede karbon fiber parçaları da kullanılmış.

curtiss one 2

115 Bin Dolardan Satışa Çıktı; Sonraki Üretimlerde Fiyatın Düşmesi Tahmin Ediliyor

Tanıtımını ve etkili şekilde yapan ve ilgi çekmeyi başaran marka, elektrikli motosikletini yüksek fiyattan satışa çıkardı. Yurt dışında 115 bin dolar fiyattan satılan elektrikli motosikletin fiyatının ise önümüzdeki günlerde düşebileceği de söyleniyor. Yurt dışında bu rakamlara elektrikli otomobil de alınabildiğinden, satış rakamların 80 bin dolarlara kadar gerileme ihtimalinin olduğu düşünülüyor.

Fiyatın bu kadar yüksek olmasında markanın yalnızca 15 adet üretim yapması da etkili oldu. Fiyatların da ilk partiden sonra yapılacak üretimlerde düşmesi bekleniyor. Fiyatların bu seviyelere inip inmeyeceği ise motosiklete gösterilen ilgiye bağlı olacak. Ancak yine de benzerlerine göre oldukça yüksek bir fiyattan satıldığını söylemek de mümkün.

Bir yanıt yazın