Genel Haberler

Dünya Devinden Elektrikli Motosiklet Hissesi Alışı

Elektrikli motosikletlere talebin artması bu piyasada da çeşitli gelişmelere neden oldu. Elektrikli motosikletlerin parlak geleceğini fark eden firmalar bu motosikletlere yatırım yaparak bu teknolojinin geleceği konusunda fikir verdi.

Ünlü İdeanomics firması yaptığı satın alma ile adından söz ettirdi. İtalyan Energica Motor Company SpA’nın % 20’sini satın aldığını duyuran firma elektrikli motosikletlere yatırım fikrinin gurur verici olduğunu ifade etti. % 100 pille çalışan yüksek performanslı motosikletler imal eden ünlü firma Energica’nın %20’sine artık ortak olduklarını açıklayan firma, elektrikli araç ( EV ) endüstrisindeki küresel piyasada yerini almak istediğini belirtiyor.Bu yatırım pek çok uzman tarafından Avrupa ve dünyada elektrik bisikletlere yatırım devam edecek olarak yorumlandı.

Mantis 481 Kablolu.277

Energica’nın ileri teknoloji ile emisyon gücünü birleştirdiğini söyleyen Ideanomics CEO’su Alf Poor, “Onları sonraki büyüme aşamalarında desteklemeyi dört gözle bekliyoruz.” İfadeleriyle yatırımları konusunda bilgilendirmede bulundu. 2019 yılında başlayan elektrikli araç satışlarındaki hızlı artış, geçtiğimiz 2020 yılında da rakamlarını arttırmaya devam etti.

Özellikle Energica satışından sonra elektrikli motosiklet satışlarının tekrar gündemi gelmesi beklenirken bu teknolojinin ileride en az arabalar kadar yatırım alacağı ve motorlu-elektrikli araç sektörünün dinamolarından biri haline gelme olasılığının işten bile olmayacağı ifade ediliyor. Ülkemizde de yeni yeni trendlerde yerini alan elektrikli motosiklet satışı rakamları artmaya devam ediyor. Fiyatlar bir hayli yüksek olsa da gelecek yıllarda bu sorunun ortadan kalkacağı ortalama makul ücretlerle elektrikli motosikletlere sahip olunabileceği ifade ediliyor.

Bir yanıt yazın