Genel Haberler

36V 17Ah Beyin Özellikleri

36V 17Ah beyin, elektrikli bisikletlerin tam kapasite ile kullanılmasını sağlamak için geliştirilmiştir. Elektrikli bisiklete sahip olmanın sayısız avantajları vardır. Bu avantajların en önemlisi de elektrikli bisiklet modellerinin şehir içi ulaşımda kullanılmasıdır. Elbette bisikletin beyni, tüm motorlu kara taşıtlarında olduğu gibi önemli bir ekipmandır. Sistemin özelliği her bisikletçinin profiline göre çok değişkenlik gösterebilmesidir.

Ortalama olarak, kullanıcılar tam pil şarjı ile tipik olarak yaklaşık 35 km seyahat etmektedir. Pil, şarj cihazıyla birlikte gelmektedir. Pili tamamen şarj etme süresi 5 saattir. Elektrikli bisikletlerde kullanılan tüm piller Lityum’dur. Pilin yaklaşık 600 ila 800 şarj döngüsü ömrü vardır.

36V 17Ah Controller Beyin

36V 17Ah Controller Beyin

36V 17Ah Beyin Kaliteli Olmalıdır

Elektrikli bisikletlerde kullanılan beynin kalitesi de önemlidir. Bu beyin aracın doğru bir şekilde kullanılmasını sağlar. Bisikletteki beyin, motor ve pile etki eder. Beyin arızası durumunda elektrikli bisikletin motorunun arızalanması söz konusudur. Bu araçlarda vitesli bisikletlere takıldığı sürece güçlü tırmanışlar için çok iyi bir kapasiteye sahip merkezi bir motor bulunmaktadır. Bazı modellerde motorlar ön tekerleğe takılmaktadır. Öndeki motor, daha yüksek kaliteli jant ve jant tellerine sahip özel bir tekerleğe monte edilmiştir. Bisiklet arzu edildiği zaman klasik bisiklete dönüştürülebilir. Bunu yapmak için tekerlekleri değiştirmek ve pili çıkarmak yeterlidir. Arka tekerleğinde motor olan elektrikli bisikletler de vardır. Bazı modellerde ise bisikletin orta kısmında yer alan motorlar vardır. Motor nereye konulursa konulsun ya da hangi tip motor olursa olsun tüm elektrikli bisikletlerde beyin bulunmaktadır.

Hız 25 Kilometreyi Geçemez

Hız konusunda motor, mevzuata göre saatte 25 kilometreye kadar olan bisikletçiyi destekleyecek şekilde yapılandırılmıştır. Fren mekanizması da farklı şekilde olabilmektedir ancak en güvenlisi hidrolik disk frendir. Destekli pedal, ekipmanı elektrikli bisiklet olarak nitelendirmek için kanunen zorunlu bir özelliktir. Motorun çalışması için pedal çevirmeniz gerekir. Destekli pedal, bu hareketi tanımlayan sensördür. Sistem modülü ile bağlantılı olarak, kullanıcı pedal çevirmeyi bıraktığında motor çalışmayı durdurur ve bacak hareketi yeniden başlatıldığında tekrar çalışır. Bu da 36V 17Ah beyin ile gerçekleşmektedir. Panelde 4 hız yapılandırmak mümkündür: zayıf, orta, güçlü ve nötr. Geçerli mevzuata göre, frenlere basıldığında ve hız saatte 25 kilometreye ulaştığında da motor kapatılır.

Bir yanıt yazın