Genel Haberler

36V 17Ah Beyin Su Geçirmez Özellikleri

36V 17Ah beyin su geçirmez özeliği ile elektrikli bisikletlerin güvenli bir şekilde sürülmesi söz konusu olmaktadır. Elektrikli bisiklet modellerinde pilin ve motorun devreye girmesini sağlayan bir beyin bulunmaktadır. Bu beyin ile motorun gücü ayarlanmakta, güç seviyesinin hangi durumda olması gerektiği tespit edilmektedir. Beyin, temel olarak pil kapasitesi Amper (Ah), Voltaj (V) ve tipine (Lityum veya Kurşun) bir pile bağlıdır.

Pilin tam şarj edilmesi ortalama 5 saat sürer, bu nedenle pili daha uzun süre prizde bırakmak sorun olmaz. Tek başına pedal çeviren bir kişi, sıradan bir bisikletle saatte 20 kilometre hızla gidebilir ancak fazla efor sarf etmesine neden olur, Elektrikli bisikletler, gaz pedalının takılı olduğu alternatifin yanı sıra destekli pedal kullanarak bisikletçinin saatte 25 kilometrelik bir hıza ulaşmasına yardımcı olur.

36V 17Ah Controller Beyin Su GEcirmez

36V 17Ah Controller Beyin Su Gecirmez

36V 17Ah Beyin Su Geçirmez ile Güvenli Sürüş

Elektrikli bisikletler yağmurda normal şekilde sürülebilir. Hem motor hem de akü suya dayanıklıdır ve yalnızca suya daldırıldığında sorunlar ortaya çıkabilir. Elektrikli bisiklet modellerinde kullanılan motorların ağırlığı ortalama 7,5 kilogramdır. Çünkü pili Lityumdur ve motoru kompakttır. Destekli Pedal Sistemi, pedal çevirmeyi algılar ve seçilen desteği sağlayarak motoru etkinleştirir. Elektrikli bisikleti kullanmanın başka bir yolu da gaz pedalını devreye sokmaktır. Elbette elektrikli bisikletlerin motoru, ayakla pedal çevirmekten çok daha kuvvetlidir.

Elektrikli bisikletlerde olması gereken donanımlar yasalarla belirlenmiştir. Bu bisikletlerin hızı en fazla saatte 25 kilometre olmalıdır. Bu hızdaki bir bisikleti kullanmak için sürücü belgesine ihtiyaç yoktur. Bisiklet sadece sürücü pedal çevirdiğinde motorun çalışmasını garanti eden bir sistemle donatılmış olmalıdır. Bir hızlandırıcıya ya da bir başka cihaza sahip olmaması gereklidir.

Olması Gereken Donanımlar

Elektrikli bisikletler, 36V 17Ah beyin su geçirmez donanım haricinde hız göstergesi, zil, ön, arka ve yan gece sinyalizasyonu, her iki tarafta dikiz aynaları, minimum güvenlik koşullarında lastiklerle donatılmış olmalıdır. Bir bisikletçi kaskının kullanımı da zorunludur. Belirtilen standarttaki bisikletler geleneksel bisikletlere eşdeğerdir. Elektrikli bisikletlerin klasik bisikletlerle motorsuz bisikletlerle aynı yerlerde kullanılması gereklidir. Elektrikli bisikletler için araç belgesi ve sigorta da gerekmez.

Bir yanıt yazın