Genel Haberler

En İyi Elektrikli Motosikletler

Elektrikli Motosiklet

Elektrikli motosikletler akünün sağladığı enerji ile şarj edilir, ve hareket ettirilir. Fitness, spor ve ulaşım amaçlı kullanılabilir. Bazı yeni modellerde lityum polimer, lityum demir ve lityum iyon gibi piller kullanılır, böylece bunları evde şarj edebilirsiniz. Bataryanın kapasitesine bağlı olarak menzil 40-200 km / s’dir. Sürücü ağırlığı, kullanım hassasiyeti ve far aydınlatması gibi pili etkileyen birçok faktör vardır. Ortalama pil ömrü, şarj kapasitesinin 800-1000 katı olarak düşünülebilir. Fiyatlar 400 ila 450 ABD Doları arasında başlar ve özelliğe bağlı olarak artabilir. Bazı güçlü yönler ve diğer zayıf yönler, çok sessiz davranmasıdır. Belli bir hıza ulaşmadığınız sürece sürücü ehliyetine veya belgeye ihtiyacınız yoktur.

Elektrikli Motosiklet Nasıl Çalışmaktadır?

Günümüzde en yaygın elektrikli motosikletler pille çalışır. Pilin kullanım ömrü sona erdiğinde değiştirilmesi gerekir. Arka tekerlek motordur. Motor döndüğünde, elektrik üretilir ve aküye verilir. İlk kalkış sırasında gaz kelebeği tam olarak yüklenmemişse, uzun süreli kullanım için bir ipucu olabilir. Benzer şekilde, mevcut hızınızı istikrarlı bir şekilde koruyarak enerji tasarrufu yapabilirsiniz. Pil yaklaşık 5-6 saatte şarj edilebilir. Bu model şehir içi trafik, işe gidip gelme, okullar, diğer yerler ve engebeli araziler için kullanılabilir. Yeni bir motor satın alabilir veya bir dönüşüm kiti kullanarak kendi motorunuzu oluşturabilirsiniz. Elektrikli bisikletlerden farklılıkları dağcılık, uzun mesafe koşu ve yüksek hızda koşu gibi avantajlara sahiptir.

En İyi Elektrikli Motosikletler

zero s

Zero S: Zero S’yi şarj etmek yalnızca 3 saat sürer. 188 kg ağırlığı ve 197 kg ivmesi ile bu muhteşem aracın fiyatı 71.400 TL. (Listede yer alan tüm araçların fiyatları dolar ve euro kurlarına göre değişiklik gösterebilir.)

Lightning LS218

LS-218: Dünyanın en hızlı elektrikli bisikleti olarak bilinen Lightning LS218, 150kW çıkış gücüne sahiptir. 220 kg ağırlığındaki bir araç 218 km / s hızla gidebiliyor. Fiyatı 148.000TL’dir.

Alta Motors Redshift MX

Redshift MX, 104 km / s hızda 3 saat kesintisiz olarak kullanılabilir. Fiyatı 57.000 TL olmaktadır.

APWorks Light Rider

APWorks Light Rider: En son Airbus teknolojisi ile üretilen bu model, 80 km / saate kadar seyahat edebilir. Bu 35kg’lık elektrikli bisiklet 191.000TL ağırlığındadır.

Victory Empulse TT

Victory Empulse TT: Victory Empulse TT, birlikte verilen şarj cihazını ve 240V güç kaynağını kullanarak 160 km / saate kadar hızlara ulaşabilir. 213kg ağırlığındaki bu elektronik bisikletin fiyatı 76.500TL olmaktadır.

Alta Redshift SM

Alta Redshift SM: Su soğutmalı 14.000 RPM motorla çalışan Redshift SM, 80 km / saate kadar yol alabilir. Güncel fiyatı yaklaşık 100.000 TL olmaktadır.

Energica Ego

Energica Ego: Bu model 100 kW çıkış ve 240 km / saat hıza sahip MotoGP’de üretilmiştir. Fiyatı 162.000 TL olmaktadır.

Evoke Urban S

Evoke Urban S: Tek seferde 200 kilometreye kadar menzile sahip Evoke Urban S, saatte 130 kilometre hıza sahiptir. Güncel fiyat 65.500TL olmaktadır.

Johammer J1

Johammer J1: Bu model 75km / s hıza sahip ve 3,5 saatte şarj edilebiliyor. Fiyatı 173.000 TL civarı olmaktadır.

Motor ve Kit Durumu

Motor kiti, bir göbek motoru ve bir orta sürücüye bölünebilir. Göbek motorları daha sessizdir ve düz yollarda daha iyi performans gösterir. Orta çekiş gücüne sahip motorlar, en iyi performans açısından daha büyük avantaja sahiptir. Bu motorlar arka veya ön tekerleklere monte edilebilir. Ancak yaygın bir kullanım, onu arka kısma takmaktır. 1000W veya üzeri elektrikli motosikletler için bir kit kullanılması avantajlıdır. Ancak gerekirse azalabilir. Pillerin ağırlığı 24 ile 25 kilograma kadar çıkabilir.

Beyin Arıza Sorunu ve Diğer Oluşabilecek Sorunların Çözümü

Elektrikli bisikletlerle ilgili en yaygın sorun güç bağlantısı arızalarıdır. Temas olan kısımları ve bağlantıları kontrol etmeniz gerekir. Sürüş esnasında araç kullanmıyorsanız, beyin işlev bozukluğu veya fren kolundan kaynaklanıyor olabilir. Fren balatası ayar kolunun iyice sıkılması gerekmektedir. Kontak açık, ancak bağlantı kablosunu kontrol ederek gaz kelebeği arızasını düzeltebilirsiniz. Gaz kelebeği tamamsa, bu bir beyin hatasıdır ve düzeltilmesi gerekir.

Satın Alınacağı Zaman Dikkat Edilmesi Gerekenler

Unutulmaması gereken ilk şey, A Sınıfı ehliyetiniz yoksa 250 W motor çıkışına sahip bir model kullanmanız gerektiğidir. Piyasada olduğundan çok daha yüksek motor gücüne sahip elektrik motorları satabilirsiniz. Ancak yasal sorumluluğunuz var. A Sınıfı ehliyetiniz varsa 250 ile 5000 watt motor çıkışına sahip bir elektrikli bisiklet kullanabilirsiniz. Elektrikli bisiklet ile elektrikli bisiklet arasındaki fark, güç ve hız yönünde zaten açıktır. Düşük hızlarda veya kısa mesafelerde seyahat ediyorsanız, motor yerine elektrikli bisiklet kullanmalısınız.

İki tür pil vardır: taşınabilir ve yerleşik kurulum. Ankastre batarya zemin katta, apartman girişinde, bahçede vb. kullanılabilir. Şarj etmeye uygundur. Taşınabilir bir pil kullanıyorsanız, hırsızlık konusunda dikkatli olmanız gerekir.

Bir satın alma işlemi yaparken akılda tutulması gereken bir diğer husus da garanti ve hizmet kullanılabilirlik durumudur. Alarmlar, aydınlatma, malzeme kalitesi ve ağırlık da kullanıcı tercihine göre seçilmesi gereken konulardır.

Harley Davidson LiveWire Elektrikli Motorsiklet

Harley Davidson Livewire

Dünyanın birçok yerinde, otomobil üreticileri elektrikli motorlara ve diğer teknolojilere sahip modeller arıyor. Yakın gelecekte tahminen 10 yıl içerisinde yollardaki ICE macerası sona erecek ve EV modelleri yaygınlaşacaktır. Benzer şekilde, kişisel ulaşımın en eski ve en çok tercih edilen yolu olan motosikletler de elektrikteki değişikliklerle ortaya çıkmaya başlıyor. Harley-Davidson, bölgenin en özel modellerini üreten ve elektrikli otomobil üreticilerinin en hevesli hayranlarına ulaşan ve ilk EV modelini 2019 Las Vegas Motor Show’da sergileyecek küresel bir marka.

Livewire Elektrikli Bisiklet, markanın ilk elektrikli spor motosikletidir ve iç pazarda 29.000 ile 39.000 ABD Doları değerindedir. Harley-Davidson, 115. yıldönümünü kutlayarak ve farkı yaratan gürültülü modelin yerini alarak 2020’de piyasaya çıktığında Yeni Zelanda ve Avustralya’da kutlanacak. Bazıları tarafından hayal kırıklığına uğratan bu model, yeni nesil EV motoruyla kutlamayı seçti.

Harley-Davidson Livewire, gücü bir lityum iyon pil setinden alıyor ancak gücü markanın kendi güç aktarma sisteminden aktarıyor. Son derece dayanıklı ve hafif alüminyum gövde, aracın genel performansını düşürmeye yardımcı olur. Livewire, inanılmaz 3,5 saniyede 0’dan 100’e ulaşır ve çok yönlü Showa süspansiyonu, Brembo Abs frenleri, Michelin Scorcher lastik seti ve çekiş kontrol sistemi ile heyecan verici ve keyifli bir performans sunar. Elektrikli bisikletlerde dişli veya debriyaj yoktur. Geleneksel olarak, binişten sonra sağ gidondaki gazı çevirmek hızı ve performansı artıracaktır. Markanın efsanevi V-twin’ının kükreyen sesine alışkın olanlar, yeni fütüristik enerji sesine hayran kalacaklar. Sürüş sırasında gözetimsiz bırakılırsa, hafif bir motor brülörü görevi görecek, sistem hırsızlık önleme moduna geçecek ve menzilini genişletmek için pili şarj etmeye başlayacaktır. Standart bir prizden şarj etmek için gece boyunca beklerseniz, % 100 şarj oranı elde edersiniz. İyi donanımlı Harley-Davidson Livewire, 180 km’lik bir menzile sahiptir.

HD, dijital teknolojinin yeteneklerinde fark yaratan bir elektrikli araç üreticisinin sistemine sahiptir. Hızı, pil hızını, menzili, müziği, navigasyonu ve daha fazlasını birleştiren dokunmatik ekran eğlencesi ve kontrol ekranları vardır. Harley-Davidson müşteriye özel bağlantı sistemine sahip bir akıllı telefondan kontrol edilen sistem, şarj istasyonları, mesafeler ve navigasyon gibi ulaşım sistemlerine bağlanmak için diğer sosyal ağlara ve dijital sistemlere başarıyla bağlanabilir. Tüm dijital özellikler aynı zamanda markanın güvenlik sisteminin bir parçası olarak işlev görür.

En İyi Elektrikli Motosikletler” ile ilgili yorumlar;

  1. Mustafa karaca dedi ki:

    Yerinizi öğrenmek ve fiyat almak test sürüşü yapmak istiyorum

    1. Merhaba İletişim kısmında bilgilerimiz mevcuttur . Ziyaretimize dilediğiniz zaman gelebilirsiniz.

  2. Osman dedi ki:

    Merhaba Ankara’da mağazanız varmıdır acaba

    1. merhaba Ankarada bayimiz vardır . Sayfamızın üst kısmında kurumsal- iletişim bölümünde Ankarada olan bayilerimizi görebilirsiniz.

Bir yanıt yazın