Genel Haberler

60 Volt 2000 Watt Hub Motor Özellikleri

60 Volt 2000 Watt Hub motor, elektrikli bisiklet modelleri için kullanılan ürünlerin arasında gelir. Bisikleti hızlandıran bu motorlar, bir motosikletin veya scooter’ın gaz pedalına benzer şekilde çalışır, yani gaza bastığınızda motor güç sağlar ve pedal çevirmenize gerek kalmadan bisikletinizi ileri doğru iter. Çoğu elektrikli bisiklet motoru, yüksek ve düşük güç arasında ince bir ayara izin verir. Bazı ülkelerde, elektrikli bisikletler elektrikli bisiklet motor ile satılmaz. Çünkü aksi takdirde motosikletlerle karşılaştırılabilirler ve belirli geçiş kuralları girmeleri gerekir. Elektrikli bisikletlerde farklı türde motorlar vardır. Ayrıca bu motorların hızlanmasını sağlayan aparatlar da bulunmaktadır.

Bu aparatlar arasında motosiklet gaz kelebeği gibi, kolu çevirdiğinizde tetiklenen yarım kalibreli gaz kelebeği, gaz pedalına bisikletçinin başparmağıyla bastırıldığında çalışan basınç hızlandırıcı, başparmak hızlandırıcı, (baş parmakla ileriye doğru bir düğmeye basılarak etkinleştirilir) gücü ayarlamanın hiçbir yolu olmayan açma-kapama düğmeli hızlandırıcı bulunmaktadır.

hub motor sourc

60 Volt 2000 Watt Hub Motor Nasıl Çalışır

Bazı bisikletler her iki fonksiyonla da donatılmıştır, yani hem elektrikli bisiklet hızlandırıcısına hem de elektrikli bisiklet motoruna sahiptirler. Elektrikli bisikletin hız sınırı saatte 25 km ile sınırlıdır. Elektrikli bisiklet hızlandırıcının hız sınırı fazla olduğunda moped olarak sınıflandırılmaya başlar ve sürücü sınıfı A ehliyeti, plaka ve vergilerin ödenmesini gerektirir.

Elektrikli bisikletlerin özellikleri de ihtiyaçlarınıza ve gereksinimlerinize bağlıdır. Örneğin, daha karmaşık yolculuklar yapanlar veya işte çok terli gitmek istemeyenler için bisiklet kullanmama seçeneğine sahip olmak istiyorsanız, elektrikli bisiklet hızlandırıcı seçeneği çok önemlidir. Bununla birlikte, bisiklet sürmekten hoşlanıyorsanız ve daha sezgisel bir elektrikli bisiklete sahip olmak istiyorsanız, ideal olan motorlu modelleri tercih etmektir. Her iki türdeki ihtiyacı olanlar için ise her iki alternatifi olan bisikletlerden daha iyi bir şey olamaz.

Enerji Tüketimi Araştırın

Her halükarda seçim yaparken pil gücünü tanımlayabileceğiniz (düşük, orta veya yüksek) modelleri tercih edin. Bu, enerji tüketimini yönetmeyi kolaylaştıracaktır. İvmenin yanı sıra elektrikli bisiklet alırken tabii ki diğer önemli noktalara da bakmalısınız. 60 Volt 2000 Watt Hub motor seçerken güç kaynağının da dikkate alınmasında yarar vardır. Lityum iyon pille tasarlananlar en uygun olanıdır çünkü bu modeller hem hafif hem de daha fazla dayanıklıdır.

Bir yanıt yazın