Genel Haberler

Elektrikli Bisikletler Hakkındaki Merak Edilen Bilgiler

Elektrikli Bisikletler Hakkındaki Merak Edilen Bilgiler

Elektrikli bisikletler genellikle düz yollarda tercih edilmektedir. Hem bir yerden bir yere götürmesi için hem de nadiren de olsa spor amacıyla kullanılmaktadır. Japonya’da bisiklet yolları veya düz yollar olmadığı için sıradan bisikletler tercih edilmiyor. Ama şimdi, elektrikli bir bisikletle her şey çok kolay hale geldi!

Elektrikli Bisiklet Nedir?

Elektrik enerjisi ile çalışır. İkincil bir bataryadan elektrik enerjisi çeken bisiklete denir. Bisiklete pedallar ve pillerle güç sağlanabilir.

Elektrikli Bisiklet Ne ile Çalışır?

Pedalları veya motoru çalıştırmayın. Bu nedenle pedala bastığınızda motor duracaktır. Bu nedenle sürüş çok güvenlidir.

Elektrikli Bisikletlerin Marka ve Modelleri Nelerdir?

Benelli, Yuki, Gotcha, Scott, Mosso, Cararo, Yadea ve Lux markalarını satıyoruz. Motosikletlerde olduğu gibi, sürücünün ihtiyaç ve tercihlerine göre çeşitli bisiklet modelleri üretilmektedir.

Elektrikli Bisiklet Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Öncelikle elektrikli bisikletinizi ne için kullanacağınızı düşünün. Kalın jant seçmeyin. Şehirde tek başına mı yoksa toprak bir alanda mı araba kullanıyorsunuz? Pil menziline ve şarj süresine özellikle dikkat edin. Elektrikli bisikletler 40 km’den başlar. Elbette ideal menzil 32 ila 64 km’dir. Garanti, onaylı hizmetler ve ağ kullanılabilirliği akılda tutulması gereken konulardan biridir.

Elektrikli Bisiklet Motor Çıkışı

Seçim yaparken ihtiyacınız olan boyutta bir elektrikli bisiklet satın alın.

500 watt’lık bir elektrikli bisiklet 25 km koşabilir ve 200 watt veya daha yüksek bir elektrikli bisiklet 75 km koşabilir.

Elektrikli Bisiklet Nereden Alabilirim?

Yetkili bir perakendeciden veya çevrimiçi alışveriş yapabilirsiniz. Bir bisikletiniz varsa, bir elektrikli bisiklet kiti satın alabilir ve onu kendi bisikletinize dönüştürebilirsiniz.

Elektrikli Bisiklet Ne Kadar?

Yol koşulları ve sürücü kullanımı bu durumu etkiler. Yeni modelin 80-100 km yol kat ettiğini görebilirsiniz. Pilin boyutuna bağlıdır.

Elektrikli Bisiklet Ehliyeti-Ehliyet-Plaka Gerekiyor mu?

Karayolu trafik yönetmeliğine göre 250 watt’ın üzerinde azami hız ve 25 km / saat veya daha düşük hıza sahip bisikletler plakalara ihtiyaç duymadan pedal çevirme kuvvetiyle hareket edebilir.

Elektrikli Bisiklet Elektrik Faturanızı Ne Kadar Etkiler?

Üreticinin talimatlarına göre 100 km’de 5-10 TL tüketiyor.

Elektrikli Bisiklet Almak Mantıklı mı?

Kullanım koşullarına, bölgenizin coğrafi konumuna ve taşıması gereken ağırlığa bağlı olarak değişebilir.

Elektrikli Bisiklet Pilinin Şarjı Elektrik Faturasına Nasıl Yansır?

Normalde düşünüldüğünden daha az güç tüketirler. Kısa bir hesapla, ayda 20TL’yi geçmeyen bir ücret karşılığında gün içinde 50km seyahat edebilirsiniz.

Elektrikli Bisikletin Ortalama Maliyeti Nedir?

1400TL’den 8000TL’ye kadar yeni ürünler veya 450TL’den 4000TL’ye kullanılmış ürünler satın alabilirsiniz.

İki Kişi Elektrikli Bisiklete Binebilir Mi?

Kataloğun toplam ağırlığından 20 kg daha fazla ortalama performans elde etmek mümkündür. Ağırlık ne kadar ağırsa performans o kadar düşük olur. Aynı zamanda seçilen modele de bağlıdır.

Bir yanıt yazın